Samsung telefon fiyatlarına Türkiye’ye özel zam yaptı

Samsung'un akıllı telefonlarına zam kararında yeni amiral gemisi Note 9 etkilenmedi. Türkiye'nin Apple ürünlerine boykot düşüncesinin Samsung'un Türkiye için ücretleri artırmasına sebep olabilir mi? Bu haberimizde bu düşünceyi tartışıyoruz.

Samsung telefon fiyatlarına Türkiye’ye özel zam yaptı

Türkiye ile ABD arasındaki siyasi sorunlardan dolayı birçok kez yaptırım kararları veriliyor. Hem ABD tarafından hem de Türkiye tarafından yaptırımlara karşı bir misilleme yapıldığı için sürekli olarak zam haberleri ile karşı karşıya kalıyoruz. Amerika’nın çelik fiyatlarına zam yapması ve Türkiye’ye yaptırım uygulaması ülkede büyük tepki aldı. Dolar kuru oldukça fazla yükselirken vatandaşın bu oyunu anlaması ve milyarlarca dolar ile tonlarca altın bozdurması bu oyunu bozdu. Türkiye başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Apple’ın ürünlerine karşı tepkili davrandı. Milletin Amerikan malı iPhone yerine yerli malı telefonlara yönelmesini gerektiğini söyleyerek Apple markasını bir hayli kötüledi.

SAMSUNG BU KARARI FIRSAT OLARAK GÖRDÜ

Samsung’un Türkiye’de zam dalgasına girmesi elbette doların artışından dolayı olabilir diye düşünüyoruz ama daha önceki zamanlara baktığımızda herhangi bir zam göremiyoruz. Apple’ın akıllı telefonlara ve birçok ürüne zam yapmasından etkilenmeyen Samsung’un Erdoğan’ın iPhone fikri üzerine zam yapması elbette bizi şaşırtan bir hareket oldu. Yeni çıkan amiral gemisi Galaxy Note 9 fiyatlarında bir değişiklik olmaz iken daha önce çıkan birçok modele büyük zamlar geldi.

TÜRKİYE’YE EKONOMİ OYUNU OYNANIYOR

Ülkemize yıllardır savaş açan siyonist grupların artık birçok dostu var ve bu dostlar genelde ülkelerin başkanları yada ileri gelen devlet adamları oluyor. Suriye’de savaş çıkaran ve Türkiye’ye karşı bir terör devleti kurmak isteyen Amerika destekli birçok terörist gruba Türkiye tam anlamıyla darbe yaptı. Şuan Suriye’de yeni bir ülke doğuyor ve terörist gruplar tam anlamıyla bitti. Türkiye’nin askeri gücünün farkında olan ama bunu sahada bir kez daha gören gizli güçler, askeri güçle Türkiye’yi yıkamayacağını anlayınca ekonomi savaşı açtı. Türkiye ve millet bunun farkındadır ki biz ekonomi alanında bunun üstesinden geleceğiz gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir