istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

İstanbul’dan trafik çilesi çekmeden çıkmak mümkün!

İstanbul'da trafik çilesi bitmezken özel tatillerde çıkış noktalarında tam anlamıyla sürücüler işkence çekiyor. Güneşin direk arabanın içini yaktığı trafikte kalmak ölüme bile sebep olabiliyor. Trafik olmadan mega şehirden çıkmak için en iyi yöntemi bu haberimizde açıklıyoruz.

Kurban bayramının gelmesiyle birlikte 9 günlük tatil başlamış oldu. Bugün ile birlikte vatandaşlar tam 9 günlük tatil yapacaklar ve tatilin en güzel yanlarından birisi ise uzun olması ve aynı zamanda bu sıcaklıklarda çalışma zorunluluğun olmamasıdır. Türkiye’nin en kalabalık ve trafiğin işkence çektirdiği şehirlerin başında İstanbul geliyor. İstanbul’a girişlerde herhangi bir trafik sorunu yok ama dün sabah saatlerinden itibaren İstanbul’un çıkış noktalarında tam anlamıyla müthiş bir yoğunluk yaşanıyor. Bu soruna çare olmak amacıyla Ege yada Akdeniz bölgesine gidecek olanlara bu haberde bir öneride bulunacağız.

ARABALI FERİBOTLARA İLGİ GÖSTERİN

Bazı vatandaşlar akşamdan İDO web sitesine giriyor ve bilet bakıyorlar. Bilet göremediklerinde ise yarının planını hemen yapıyorlar ve bilet yok diye körfez dönüşünü yaparak Ege yada Akdeniz bölgesine yolculuğa çıkıyorlar. Eğer sizde bu tarz düşünce ile yola çıkacaksanız feribot bileti almak için bekleyin diyoruz. Çünkü insanlar biletlerini garanti iptal ediyorlar yada erteliyorlar ve feribot kalkmadan 15-20 dakika önce biletlerden en az birkaçı boşa düşüyor. Sizde yakınlarda bekleyebilir ve bilet alıp yola çıkabilirsiniz. En azından Pendik’ten kalkan arabalı vapur için bunu deneyebilirsiniz çünkü Topçular feribotu zaten biletsiz çalışıyor.

AKŞAM SAATLERİNDE YOLA ÇIKMAYIN

İstanbul’da oturan herkesin kendisini usta ve tecrübeli bir sürücü zannetmesi gibi uzun yola çıkan İstanbul ahalisi de kendisini usta olarak nitelendiriyor ve genelde İstanbul çıkışlarında kazalar oluyor. Yollara çıkan ağır vasıtalar sebebiyle olan kazalarda eklenince trafikte oldukça fazla kalmanız mümkün bir hale geliyor. Dolayısıyla feribotları kullanın ve kesinlikle en fazla 2 saatte bir mola vererek araç kullanın. İstanbul’dan çıkarken trafiğe kalmamak için saat başlarından 10-15 dakika önce biletlere ilgi gösterin. Haberi yaptığımız anda hiçbir şekilde aynı gün bilet bulunmuyor ama tekrar söylüyoruz, anlık olarak takip etmeye devam edin ve feribot ile körfez geçişi yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir