istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Pentagon ülke genelindeki obezite sorununu ciddiye alıyor

ABD Savunma Bakanlığı temsilcilerinden gelen açıklamaya göre ülkedeki obezite sorunu ABD ordusuna büyük zarar veriyor. Obezite sorunu sebebiyle askerlik yapamayan gençler sebebiyle ABD ordusunun güç kaybettiği ortaya çıktı. Konuyla ilgili detayları okuyunca 'yok artık' diyeceksiniz.

Pentagon ülke genelindeki obezite sorununu ciddiye alıyor

ABD Savunma Bakanlığı danışmanlarının açıklamalarına göre ülkede giderek artan obezite sorunun artık ciddi sorunlara sebep olmaya başlayabilir. Hazır gıdalar ve düzensiz beslenme sebebiyle ortaya çıkan bu sorunların ABD ordusuna zarar vereceği endişesi herkesi harekete geçirdi. Hatta bazı uzmanlar bu durumun ülkenin güvenliği için bir risk olduğunu dile getirdiler. Araştırma sonuçlarına ise çok şaşıracaksınız çünkü yüz milyonlarca insandan zaten yarısının obezite sorunu taşıdığı biliniyor ama en önemli sorun Pentagon tarafından yayınlandı. Araştırma sonuçlarına göre ülkede yaşayan genç nüfusunun üçte birlik kısmının askerlik yapamayacak kadar şişman olduğu ortaya çıktı.

ABD ORDUSUNUN GÜCÜ ZEDELENİYOR

Savunma Bakanlığı ise bu durumun orduya zarar verdiğini düşünüyor. Ordunun genç nesillere ihtiyacı olduğunu dile getiren bakanlık obezite sorunu yüzünden askerlik yapamayan milyonlarca genç sebebiyle ordunun gücünün zarar göreceği açıklanıyor. Yine sizlere söyleyeceğimiz en önemli şeyler arasında ABD vatandaşlarının yüzde 71’inin askerlik yapamayacağıdır. Askerliğe elverişli olmayan insan sayısının ise yüz milyonlarca olduğu yine araştırma sonuçlarında ortaya çıkıyor.

ÇOCUKLARDAN BAŞLAYACAK ÖNLEMLER ALINIYOR

ABD ordusunun bu sorunu aşabilmesi için çocuklara beslenme ve spor alışkanlığını kazandırması gerekiyor. Amerika’nın yıllardır yaşadığı büyük sorunlardan bir tanesi olan obezite sebebiyle birçok insanın hayatını kaybettiği yada yaşayamaz bir hale geldiği biliniyor. Amerika’lı hazır gıda şirketlerinin suçu olan bu durum elbette yeni bir sorunu ortaya çıkarıyor ve ABD Savunma Bakanlığı bu durumu çok ciddi bir güvenlik riski olarak görüyor. Sağlıklı bir gençlik ve askerlik için STK çalışmalarının başarılı olabileceğini düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir