istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Papaz Brunson serbest kaldıktan sonra ilk onla görüştü

ABD ajanı olarak suçlanan ve hakkında 3 yıldan fazla hapsine kararı verilen Papaz Brunson serbest bırakıldı. ABD ve Türk medyasında geniş yankı uyandıran Papaz Brunson önce Almanya ve oradan Amerika'ya gitti. İlk işi ise ABD başkanı Trump ile görüşmek oldu.

Papaz Brunson serbest kaldıktan sonra ilk onla görüştü

Amerika’lı Papaz Brunson geçtiğimiz aylarda ajanlık suçlamasıyla suçlanmış ve Türk adaleti tarafından hapse atılmıştı. Brunson bu süreçte beklenmeyen bir şekilde sanki çıkacağını biliyormuş gibi hiç üzülmüyor ve aksine gülüyordu. Türk yargısı ile yargılanan ve hakkında 3 yıla kadar hapsi istenen papaz için geçtiğimiz gün jet hızıyla karar değişikliği yapıldı. 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası çıktığı bir önceki mahkemede belli olan Brunson an itibarıyla serbest bırakıldı. Brunson’un yattığı sürenin göz önünde bulundurulduğu ve bu sebeple serbest bırakıldığı ortaya çıktı. Amerikan makamlarının ise konuyu yakından takip ettiği ve papazı serbest kaldığı andan itibaren uçakla Amerika’ya gönderdiği ortaya çıktı.

İLK İŞİ DONALD TRUMP İLE GÖRÜŞMEK OLDU

Ailesiyle birlikte ülkeyi terk eden Papaz Brunson artık Türkiye’ye dönmeyecek. En azından Türk medyası böyle tahmin ediyor ama elbette neler olacağı bilinmiyor. Amerika’ya ayak bastığı gibi başkan Trump ile görüşen Brunson uzun bir tatil yapacak gibi duruyor. Türkiye’de ve Amerika’da oldukça ünlü bir hale gelen ve herkesin ajan gözüyle baktığı papazın gelecekteki rolünü hep birlikte göreceğiz. Kiliselerde çalışmaya devam mı edecek yoksa emekliye mi ayrılacak hep birlikte göreceğiz.

TAYYİP ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR EDİYORLAR

Hem ABD başkanı Donald Trump hem de Papaz Brunson ailesinin Türkiye başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kucak dolusu sevgiler ve dualar gönderdiği Amerikan medyasında geniş yankı buldu. Kuzey Carolina eyaletinde yaşayan Brunson ailesinin ise rahat bir nefes aldığı belirtiliyor. Brunson henüz Kuzey Carolina eyaletinde yer alan kasabaya dönmedi ama bütün kasabanın dört gözle beklediğini biliyoruz. Papaz Brunson 3 yıldan fazla hapis almasına rağmen serbest bırakıldı. Bu durum hakkında düşüncelerinizi hemen alt taraftan belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir