istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Obezite sorununa teknolojik çözümler üretiliyor

Oldukça ciddi bir hastalık olan obezite sorununa karşı teknolojik çözümler üretiliyor. Bu yıl içerisinde mide ameliyatlarından dolayı ölen neredeyse kimse yok ki üstüne sağlıklı bir hayata yelken açan çok fazla insan var. Teknolojik çözümlere merhaba dediğimiz obezite hastalığına karşı sizde bu haberi okuyabilirsiniz.

Obezite sorununa teknolojik çözümler üretiliyor

Obezite sorunu her geçen gün yeni bir sorunun habercisi oldu. Özellikle obezite sorunu yaşayan insanların onlarca hastalığı olduğu ve hayattan zevk almadığı bilinen sorunlar arasındadır. Bunlarının hepsinin gerisinde ise elbette insanların psikolojik sorunları yer alıyor. Psikolojik sorunlar ise aslında obezitenin asıl sorunu olarak biliniyor çünkü doktorlar sorunun tamamen beyinle alakalı olduklarını söylüyorlar. Obezite cerrahisi son yıllarda en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor ama elbette kapalı olarak yapılan bu ameliyatın bile oldukça büyük bir riskli var.

AKILLI TELEFONLARDA BİLDİRİM ÖZELLİĞİ İŞE YARIYOR

Akıllı telefonlar sayesinde artık birçok programımızı yapabiliyor ve takvime göre hareket ediyoruz. Özellikle son çıkan akıllı telefonlar sayesinde gün içerisinde kaç kilometre yol aldığımızı, kaç kat çıktığımızı ve tahmini olarak kaç kalori yaktığımızı görmemiz mümkündür. Ameliyat olmak istemeyenlere özel olarak düzenli beslenmek için sizde akıllı telefonlara uygulama indirebilir ve düzenli beslenerek kilo verebilirsiniz. Ameliyat olan hastalar ise yine akıllı telefonlar sayesinde kendilerine hatırlatma ekleyebilirler.

KAPALI AMELİYATLAR OLDUKÇA YAYGIN OLDU

Yapılan mide ameliyatlarında artık her şey çok kolay bir hale geldi. Eskiden açık olarak yapılan ama artık yeni teknoloji ile birlikte çok değişik bir rol alan yeni nesil teknolojiler hastalıklara kolay çare bulabiliyor. Bu cerrahi yöntemler arasında en çok kapalı ameliyat denilen hastayı kesmeden yapılan ameliyatlar oluyor. Mide ameliyatları ise deriye açılan 4 delik sayesinde çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Hastaların bu ameliyatlar sonra çok dikkat etmesi ve çok fazla yemek yememesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir