istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Sabiha Gökçen’e ilgi tavan yapacak! Hazırlık yapıldı

Sabiha Gökçen havalimanına olan ilginin 29 Ekim tarihinden sonra, yani yeni havalimanı açıldıktan sonra tavan yapması bekleniyor. Dünyanın en büyük havalimanı olacak 3. havalimanının açılışıyla birlikte vatandaşın Pendik'te bulunan Sabiha Gökçen'i kullanması bekleniyor.

Sabiha Gökçen’e ilgi tavan yapacak! Hazırlık yapıldı

Mega şehir İstanbul’da dün başlayan en büyük havacılık festivali olarak gösterilen Teknofest büyük bir çoşku ile başladı. İGA havalimanı bölgesinde yapılan festivale Türkiye’nin her yerinden gelen insanlar var. İstanbul’da ise neredeyse her semtten ücretsiz olarak festival alanına otobüsler var. Toplu taşımanın yanında çok sayıda özel araç ve motosiklet sürücüsü gruplar halinde festival alanına akın ediyorlar. Perşembe günü kapılarını açan festivalin Pazar gününe kadar sürmesi bekleniyor ki özellikle ve Cumartesi ve Pazar günlerinin rekor seviyede katılım olacağı festivale ilgi yoğundur. Şimdi gelelim asıl konumuza! Yeni havalimanın açılmasıyla birlikte şuan Anadolu yakasının yükünü taşıyan Sabiha Gökçen Havalimanı artık çok daha yoğun bir hale giriş yapacak.

SABİHA GÖKÇEN EK BİNALAR YAPILIYOR

Avrupa’nın en büyük havalimanı İstanbul’da hizmete girecek ama konumu itibarıyla ulaşım sıkıntısı yaşanacak. Oldukça uzak bir yerde olan havalimanına özel olarak yapılacak metro hattı inşaatı devam etmektedir. Sabiha Gökçen’e ise İstanbul’un her yerinden ulaşım mümkündür ve birkaç ay sonra açılması beklenen Pendik metrosu sayesinde metro ile ulaşım mümkündür. Bunların yanında onlarca otobüs hattı 10 dakikada bir havalimanına hizmet veriyor. Yoğunluğun farkında olan yetkililer ise Sabiha Gökçen alanında ek bina yapımına başladılar. İnşaatlar bittikten sonra binaların hangi amaçla kullanılacağı belli değildir ve çok yakında ortaya çıkacaktır.

YENİ HAVALİMANINA AKTARMALAR YAPILACAK

Sabiha Gökçen havalimanına olduğu kadar Arnavutköy’de bulunan yeni havalimanına ulaşımında esnek saatler yerine yoğun bir programda olması bekleniyor. İlk aşamada ticari taksiler, özel şehir otobüsleri, İETT ve dolmuşlar ile sağlanacak ulaşımın yerini kısa zamanda metro alacak. Yeni havalimanına gidişlerde elbette araba kiralama kampanyalarınında büyük bir seviyede olması bekleniyor. Sabiha Gökçen’e olan ilginin Atatürk Havalimanı kapanışıyla artması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir