istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Ucuz VPS Sunucu Önerileri

Kaliteli ve Ucuz VPS Nasıl bulunur? Hangi özelliklerde sunucular alınması gerekiyor? VPS özellikleri nasıl olmalı sorularınıza cevap bulmaya çalışıyoruz.

Ucuz VPS Sunucu Önerileri

VPS Sunucu Nedir?

Sanallaştırma yöntemi ile bir bilgisayarın performansını parçalayarak oluşturulan Sanal Sunuculara verilen isimdir. Sunucuların güçleri ve performansları genellikle tek bir kişi tarafından kullanıldığında çok fazla ve yüksek masraflar doğuracağından dolayı sanallaştırma yöntemi ile VPS Sunucu Fiyatları biraz daha uygun olduğu için daha çok kullanılmaktadır. VPS sunucu firmaları tarafından sizin isteklerinize göre işletim sistemi kurularak teslim edilmektedir. Windows veya Linux tabanlı olarak kullanabileceğiniz bu sunucularda genellikle yüksek veri hızına ihtiyaç duyulan işlemler yapılmaktadır. VPS sunucuların tercih edilmesindeki en büyük neden orda düzeyde ziyaretçi kitlesi bulunan web sitelerin barındırılması ve otomasyon programları için veri sunucusu olarak kullanımı içindir.

Ucuz VPS Sunucu Nasıl Alınır?

Bir çok firma tarafından menülerine Cloud(Bulut) Sunucu olarak yerleştirilmiş olan VPS, özelliklerine göre paketler halinde müşterilere sunulmaktadır. Minimum düşük özelliklerde VPS tercih edebilirken yüksek özelliklerdede çıkabilirsiniz. Ucuz VPS arayışlarınızda önemli olan özellikler ve fiyat ilişkisini kurmaktır. Sizin için bir kaç firmanın şuanki fiyatları ile derlemeler yaptık. Bu listelemeler sonrasında kendinize en uygun özelliklerde ve fiyat klasındaki ucuz vps sunucular arasından tercih yapabilirsiniz. Ama unutulmaması gereken başka bir şeyde ucuz olduğu için alınan sunucular eğer gerekli performansı göstermediğinde daha büyük sorunlar yaşayacağınızdır.

Bir çok firma ile çalışmış ve sorun yaşamış olarak önerilerimiz, hiç bir zaman bu benim site için yeterli gözü ile alımlar yapmayın, her zaman daha fazlası için gerekirse 10 lira fazla ödeyin. Zaten VPS fiyatları ortalama 30 lira ile 50 lira arasında değişmektedir. Bir üst paketi tercih etmeniz web sitenizin daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. Ne kadar geniş bir alanda bulunursanız yükselmeniz ve verimlimli işler yapmanız o kadar daha kolay olacaktır.

Ucuz VPS aramalarınızda etkili olması gereken püf noktaları sizin için listeledik.

  • VPS CPU/Hız: Sunucunun ne kadar bir donanımsal güç ile çalıştığını anlamanın en temel birimlerinden birisi olan işlemci çekirdek sayısı ve hızıdır. Genellikle Ucuz VPS sunucular için tercih edilen limit 1 veya 2 core olarak paketlerde yer almaktadır. 1 Core CPU/1 GHZ ifadesi bir çekirdekli 1Ghz hız ile çalışan işlemcinin paylaşımlı olarak bu sunucuya atandığını maksimum bu hızla çalışacağını göstermektedir. Temel web siteleri için üzerine kurulacağı web hosting panellerine göre değişiklik gösterir. Cpanel kurulumlarında yeterli olabilir ama Plesk panel için düşük gelebilir.
  • VPS RAM Limit: Yine Ucuz Vps için temel düzeyde tutulmuş olan bir başka donanımda Ramdir, 256mb ram boyutları ile satışa sunulan vps’ler görmüş olsakta 1GB altında ram kullanımı önerilmemektedir.
  • Depolama Alanı: VPS sunucuların depolama alanları genellikle sitenizin içeriğine göre seçim yapabileceğiniz alanlardır. Minimum yine 10GB ile başlamaktadır. Kuracağınız web paneline ve işletim sistemide bunun içerisindedir.
  • Trafik: Sununun toplamda kullanacağı trafik kaynağıdır. Firmalara göre değişiklik gösterir.
    • NOT: CPU, Ram, Depolama ve Özel ip adresleri ek olarak arttırılabilmektedir.

BİR ÇOK PROJEMİZDE KULLANILAN TEMEL VPS SUNUCU ÖRNEĞİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir