istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

İstanbul’un trafik canavarı sürücüleri yola çıkmaya hazırlanıyor

Türkiye'nin her yerinde eğitim sezonu 2 hafta sonra başlayacak. Yola çıkacak olan onlarca servis aracının trafiği işkence haline getirmesi bekleniyor. Özellikle İstanbul'da sağ şeridi otopark yapan servis, taksi ve minibüs sürücülerine karşı bir önlem alınmasını bekliyoruz.

İstanbul’un trafik canavarı sürücüleri yola çıkmaya hazırlanıyor

Trafiğin ana sebebi olarak gösterilen servisler, taksiler ve aynı zamanda dolmuşlar için halen bir çare bulunamadı. Trafiğe çıkmalarından ziyade trafikte yaptıkları ile sürekli olarak gündeme gelen bu tür iş kollarında sorunlar her geçen gün büyümeye devam ediyor. Alkol yada uyuşturucu kullanan sürücüler emniyet ekipleri tarafından tespit ediliyor olsa bile halen bu tür olumsuzluklar var ve millet çocuklarını servislere yazdırmak yerine toplu taşıma ile kendisi götürüyor. Trafik canavarı deniliyor olması ise bu 3 iş kolunun sürücülerinin trafiği alt üst ettiği, kazalara sebep olduğu ve otobanda bile durup yolcu indirip bıraktığı ile alakalıdır. Konuyla ilgili daha derine indiğimizde ne dediğimizi anlamış olacaksınız.

MİLYONLARCA ARAÇ YOLA ÇIKMAYA HAZIRLANIYOR

Türkiye’nin dört bir yanında okulların açılmasıyla birlikte hem ilk, hem orta, hem lise hem de üniversite için servisler yola çıkacak. Şuan resmi tatilde olan birçok kişiyle birlikte Türkiye genelinde milyonlarca servisin trafiğe katılacağını biliyoruz. Trafik her geçen yıl artıyor ve buna bir çare bulunmuyor. İstanbul’da bu eğitim sezonunda artık mesai saatleri trafiğinin yüzde 55 seviyelerinde olması bekleniyor ki bu rakam 60 seviyelerine kadar bile çıkabilir. Servis sürücülerine gelecek olursak sabahları ve akşamları, yani mesai saatlerinde İstanbul’un aktif yolları olan D100 ve otobanda yolcu bekliyorlar. Özellikle akşamları şeritleri kapatıp, dörtlü yakan servis sürücüleri yüzünden yüz binlerce araç saatlerce trafikte bekliyor ve buna bir çare bulunmuyor.

OTOPARK SIKINTISI BAHANE EDİLİYOR

Şirket servislerine oluşturdukları bu sıkıntılar sorulduğunda ise belediyeyi bahane ederek otopark olmadığını ve araçların en sağ şeridi kapatmak zorunda olduğunu söylüyorlar. İstanbul’un her yerinde mesai saatlerinde sağ şeritte bekleyen servis, minibüs ve taksi görürsünüz. Bu 3 iş koluna ait sürücüler hiçbir zaman suçlu olmadığı gibi suçlu sorulduğunda sürekli olarak suç kamu yada kuruluşlarını hedef göstermektedirler. Trafik canavarlarının otopark bahanesine son verilmeli ve artık trafiği alt üst hale getirilen bu servis sürücülerine ve taksicilere karşı bir çare bulunmalıdır. Toplu taşıma araçlarına ayrılan duraklarda bile saatlerce bekleyen servisler yüzünden arabası olmayan vatandaş bile trafik sıkıntısı çekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir