istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

ABD başkanı Trump boş tehditler savurmaya devam ediyor

Türkiye'nin askeri başarısından rahatsız olan birçok ülkenin bize karşı cephe alması bizi şaşırtan bir durum olmamıştı. Ülkemizde elçilik yada lafta meslekler ile casusluk yapan birçok ajan MİT operasyonları ile yakalanıyor. Bunlardan birisi olan Amerikan vatandaşı Brunson sebebiyle Amerika ile Türkiye arasında soğuk bir dönem başladı.

ABD başkanı Trump boş tehditler savurmaya devam ediyor

Türkiye’de iken gözaltına alınan ve ev hapsine karar verilen rahip Brunson olayından sonra Amerika ile Türkiye arasında oldukça soğuk bir dönem başladı. ABD başkanı Trump bütün dünyanın gözü önünde Türkiye’yi tehdit ediyor ve tutuklu olarak yargılanan rahibi geri istiyor. Türkiye başkanı Erdoğan ise bu konuda çok net bir cevap veriyor ve hukuk devleti Türkiye’den hiçbir şekilde rahip Brunson iadesi olmayacak diyor. Bu tür soğuk ilişkilerden sonra Amerika’nın cennet ülkemiz Türkiye’ye yaptırım uygulayacağı haberi geliyor ve doların değeri 7 TL’ye kadar düşüyor. Türk parasının değeri düşüyor ama yine de vatandaş bu oyunun farkında olduğu için Türkiye’nin Amerika’ya karşı başlattığı yaptırımların yanında duruyor. Tonlarca altın ve milyarlarca dolar bozduruluyor. Geçtiğimiz gün Donald Trump yine Türkiye’yi tehdit mesajı yayınladı.

DONALD TRUMP TEHDİT EDİYOR AMA İCRAAT YOK

Amerikan başkanı Donald Trump tehdit mesajlarına devam ediyor ve rahip Brunson iade edilmediği taktirde yaptırımların devam edeceğini söylüyor. Geçtiğimiz günlerde ise Brunson iade edilmediği taktirde Türkiye’nin işinin zor olduğunu açıklayan Trump’ın bu sözleri tıpkı eski tehditleri gibi havada kaldı. Türkiye’nin ekonomik durumu iyi değil evet ama kötüye gitmiyor. Vatandaş kenetlenmiş bir şekilde oyunu bozmak için Erdoğan’ın söylediklerini bir bir yapmaya devam ediyor. Çok yakında ekonomik alanda büyümelerin devam edeceğini düşünüyoruz. Katar emirlerinin Türkiye’yi ziyareti ise elbette yeni dostlukların ve ticaretlerin başlamasından yana olacaktır diye düşünüyoruz.

TÜRKİYE’NİN DÜNYAYI YÖNETMESİNE İZİN VERMİYORLAR

Bütün dünyanın uzaktan izlediği ama aynı zamanda onlarca ülkenin destek verdiği Ortadoğu terör devleti projesini Türkiye yerle bir etti. Türkiye’nin Suriye topraklarına girmesi ve sınır ötesi operasyonlarla bütün dünyada gündeme gelmesi tam yerinde bir hareket oldu. Türkiye’nin askeri gücünü ve imanını bütün dünya gördü. Askeri alanda, silahlar yada bombalar ile Türkiye’ye söz geçiremeyen gizli güçlerin yönettiği doların değeri her geçen gün değer kaybediyor.

Bu tür balon hareketleri ile şişirilen dolar elbet bir gün patlayacak ki başkan Erdoğan’ın bütün dünyaya ettiği teklif küresel dengelerin değişeceği anlamına geliyor. Birçok Avrupa ve Asya ülkesine ticaretimizi kendi paralarımız ile yapalım projesi doların ve avronun krallığının sona ermesi anlamına geliyor ve bunu istemeyen karanlık güçler ülkemize bu tür saldırılar yapmaya devam ediyorlar. Donald Trump ise boş tehditler ile zaman geçirmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir