istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Hibrit motora sahip olacak yeni Mustang olay yaratacak

Ford yeni bir Mustang modeli için kolları sıvadı. 2020 yılından sonra piyasaya sürülmesi beklenen hibrit motora sahip yeni Mustang modelinin fiyatı el yakacak. Mustang sevenleri üzecek haber ise elbette hibrit motor teknolojisinden kaynaklı olacak çünkü sessiz bir motor ve sessiz bir egzoz ile karşı karşıya kalacaklar.

Ford deyince hepimizin aklına güçlü ve heybetli arabalar geliyor. Bunların en başında ise efsane model Mustang var. Yıllar önce Ford mühendisleri tarafından üretilen tek kapılı model spor araba olma özelliğini taşıyan Mustang model aracın kalbi değiştiriliyor. Tasarımından ziyade gücü ve sesi ile ön plana çıkan aracın yeni kalbi hibritten yapılacak. Ford artık teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyor ve elektrikli araçlar yerine hibrit araçlar üzerinden imparatorluk kurmak istiyor. Şirketin zaten hali hazırda aldığı bir karar var ve bu karar sedan ve hatchback arabaların Kuzey Amerika’da satışını engelliyor. Kuzey Amerika’da satılan arabalar genelde SUV ve benzeri araçlar oluyor. Hibrit motora sahip olacak yeni Mustang satışlarının her ülkede olacağı tahmin ediliyor.

2020 YILINDAN SONRA SATIŞA ÇIKACAK

Araç hakkında bilgiler ortaya çıkıyor ama ortada henüz bir prototip bile yok. Ford yetkileri hibrit motora sahip bir Mustang üreteceklerini söylüyorlar ama detaylar henüz belirlenmedi. Dünya elektrikli spor otomobillere ağırlık verirken Ford bu akıma ayak uydurmuyor ve hibrit bir Mustang çıkarmaya hazırlanıyor. Yeni motora sahip olacak Mustang ise en fazla V6 motor gücüne sahip olacak.

HEM SESİ YOK HEM PAHALI!

Mustang modelini kullanan insanlar genelde gücü ve sesi için kullanıyorlar bu modeli ama Ford bu alışkanlığı ortadan kaldırıyor. 2020 yılından sonra piyasaya sürülecek bu hibrit araçların güçlü olacağına şüphe yok ama tipik egzoz sesi yada düz metal tasarımları ortadan kaldıracak. Yeni bir uzay üssü tasarımına sahip Mustang muhtemelen sessiz ve çok daha pahalı olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir