istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

29 Ekim kutlamaları İstanbul’da yapılacak! İlk defa olacak

29 Ekim Cumhuriyet bayramı kutlamaları ve resepsiyonu 2018 yılında başkent Ankara yerine İstanbul'da yapılıyor. 3. havaalanı açılışı sebebiyle İstanbul'da yapılacak kutlamalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Anıtkabir ziyaretinden sonra yapılacak.

29 Ekim kutlamaları İstanbul’da yapılacak! İlk defa olacak

Türkiye’de bir ilk yaşandı. Neredeyse 100 yıllık gelenek bozuldu ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve anma törenleri İstanbul’a taşındı. Avrupa’nın en büyük havalimanı açılışı sebebiyle İstanbul’da yapılacak 29 Ekim resepsiyonu bir hayli şaşkınlık yarattı çünkü şu ana kadar bütün anma programları ve kutlamalar başkent Ankara’da yapılmıştı. Ankara’da sadece Anıtkabir’in ziyaret edileceği açıklandı. Ankara’da yapılacak bu ziyaretin hemen akabinde  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu için devlet makamları İstanbul’a gelecek. Cumhuriyet bayramı ile aynı gün açılışı gerçekleştirilecek olan İstanbul’daki üçüncü havaalanı sebebiyle resepsiyon havaalanı arazinde ve aynı zamanda Dolmabahçe Sarayı’nda yapılacak.

LEVENT GÖK BU DURUMUN DOĞRU OLMADIĞINI SÖYLEDİ

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunun Ankara yerine İstanbul’da yapılması güncellemesine “bu durumun doğru olmadığını umduğunu” şeklinde yorum yaptı. 1923 yılından beri Ankara’da yapılan kutlamalar ve anma programları bu yıl İstanbul’a taşındı ve birçok kesimden bu durumla alakalı bir eleştiri var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirilere karşı söylediği bir şey henüz yok. CHP’li Levent Gök konu hakkındaki yorumlarına “Bu nedenle Ankara’daki Cumhuriyet kutlamalarının merkezi olmak zorunda” şeklinde son verdi.

HAVAALANI AÇILIŞINA HAZIRLIKLAR YAPILIYOR

Atatürk havaalanı sadece 1 günde kapanacak ve bütün uçuşlar Avrupa’nın en büyüğü olan 3. havaalanına taşınacak. Bu sebeple 29 Ekim resepsiyonu İstanbul’a taşındı. Konuyla alakalı detaylı bilgi yok ama yeni havaalanı için kollar sınavdı ve nefesler tutuldu. Taşınma ve açılış hazırlıkları tam gaz devam ediyor. Milyonlarca yolcunun uğrak noktası olacak 3. havaalanı hakkında yorumlarınızı hemen alt taraftan yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir