Haksız kazanç elde eden işletmelere ceza yağıyor

Haksız kazanç elde eden işletmeleri ekipler buluyor ve ceza üstüne ceza kesmeye devam ediyor. İşletmeler genelde et ve süt ürünlerinde zam yapmaya yada ürün gramajlarını azaltmada vatandaşı kandırmaya çalışıyor ve fakat zabıta ekipleri yoğun bir şekilde kontrollerine devam ediyor.

Türkiye genelinde doların artışı ve akaryakıta gelen zam ile beraber haksız kazanç elde eden ve rekabet kanunlarına uymayan işletmelere ceza kesildi. Ekipler bütün ticari kuruluşları ve ürünlerini inceleyerek gereksiz zam yapan birçok işletmeye yüklü miktarda ceza kesti. Cezanın yanında birçok ünlü alışveriş zinciri incelendi ve vatandaşın pahalıya ürün alımı engellendi. Türkiye’de geçtiğimiz aylarda bir anda yükselen dolardan dolayı bazı şirketler zam uygulamasına gitmişti. Zam yapan şirketlerin birkaçı genelde döviz ile çalıştığı ve dışarıdan dolar ile ürün aldığı için haklı olarak fiyatlarına zam yapmıştı ama elbette bu işi fırsat olarak yerli firmalar olayı iyice abartmışlardı.

DAMACANA FİYATLARINA BİLE ZAM GELDİ

İnsanların en büyük ihtiyacı olan suya bile oldukça büyük bir zam geldi. Yapılan zamlarda en çok ilgi çeken şeylerden birisi ise elbette suya bilen yapılan zam oldu. Normal şartlarda 6 liraya mal olan damacana su fiyatı son aylarda zam üstüne zam olarak 9 liraya kadar yükseldi. Şirketler her ne kadar nakliyat konusunda akaryakıta yapılan zam konusunu bahane etse de aslında durumun böyle olması çok net bir şekilde görülüyor. Yapılan zamların ne zaman son bulacağı ve doların düşüşe geçtiği bu günlerde ne zaman zamların geri çekileceği hakkında en ufak bir bilgi bile söz konusu değildir.

EN ÇOK ZARAR GÖREN İSTANBUL OLDU

Döviz konusunda en çok sıkıntıyı elbette İstanbul’da yaşayan vatandaş çekiyor. Toplu www.onlineblackjacksiteleri.com ulaşıma herhangi bir zam gelmese bile akaryakıta gelen zam servis fiyatlarında büyük bir olay başlattı. Türkiye’nin gelişiyor olması elbette petrolde ve dıştan alınan ürünlerde herhangi bir değişiklik göstermiyor. İstanbul’da yaşayan 20 milyondan fazla insan ise hayatta kalmak için yabancı ürünleri kullanmak zorunda kalıyor. Bunların en başında elbette petrol, doğalgaz ve internet geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir