istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

DGS sınavını kazananlar kayıt yaptırmak için yola çıktılar

Geçtiğimiz aylarda yapılan DGS sınavının sonuçlarının açıklanmasının akabinde yarından itibaren on binlerce öğrenci kayıt yaptırmak için yola çıkmaya hazırlanıyor. Eğer sizde DGS sınavını kazandıysanız üzerinizdeki heyecan ve stresin çok kısa bir süre sonra biteceğini söyleyelim.

Geçtiğimiz ay yapılan ve kolaylığı ile haber olan DGS ile ilgili birçok iddia ortaya atıldı. Özellikle hain darbe girişiminde birçok öğrenci sorularının eksik olduğunu ve çözdüğü kadar sorunun sonuçlara yansımadığını söylemişti. Bu tür şikayetler bu sene oldu ama elbette yine bu olaylardan çok sonuçlar en çok konuşulan konulardan bir tanesi oldu. Eğer sizde DGS sınavına girdiyseniz yada gireceksiniz aslında her şeyin hayal ettiğiniz gibi olmadığını anlarsınız. 2 yıllık meslek yüksekokulu, yani sadece iki yıl süren ön lisans eğitimi alan öğrenciler DGS ile birlikte 2 yıl daha okuyup lisans mezunu olacaklarını sanıyorlar ama böyle bir şey maalesef mümkün değildir. DGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte okullarına yerleşecek olan on binlerce yola çıkmaya hazırlanıyor.

PERŞEMBE GÜNÜNE KADAR VAKİTLERİ VAR

DGS ile üniversitelerin lisans bölümlerine geçen birçok öğrencinin 27 Eylül tarihine kadar kayıt yapması gerekiyor. Kayıtlardan sonra ise intibak ve diğer işler için bir hafta kadar daha uğraşacak olan öğrencilerin okul hayatı tam anlamıyla 2 hafta sonra başlayacak. Türkiye’nin farklı şehirlerine giden gençler ise yeni bir yaşam başlıyor. ÖSYM yayınladığı kılavuzda öğrencilerin bahsi geçen tarihe kadar okula kayıt yaptırması gerektiğini ve sonrasında kayıt almayacağını söyledi.

ÖĞRENCİLER LİSANS EĞİTİMİ ALMAK İÇİN KOLLARI SIVADI

DGS ile yeni bir hayata başlayacak olan öğrencilerin yeni nesil bir iş alanı yaratması için çok çalışması gerekiyor. Sabahtan akşama kadar okulda olacak öğrencilerin aynı zamanda para kazanması ve geleceği için yeni projeler üretmesi gerekiyor. Konuyla alakalı olarak yorumlarınızı bekliyoruz çünkü DGS artık çok farklı bir yol aldı ve eskiye göre ciddi bir artış ile DGS’de çok fazla aday var. 2018 DGS sonuçlarına göre yarından itibaren on binlerce gencin yeni okullarına kayıt yaptırması için yola çıkması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir