istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Cuma günü yarım gün mü sorusuna yanıt aranıyor

29 Ekim Cumhuriyet bayramının Pazartesi gününe denk gelmesi ve resmi tatil olması sebebiyle merak edilen konu Cuma gününün yarım gün olup olmadığı oldu. Cuma günü yarım gün mü sorusuna bu haberimizde yanıt verdik.

Cuma günü yarım gün mü sorusuna yanıt aranıyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na çok az bir süre resmi tatil günleri merak edilmeye başlandı. Bu haberimizde resmi tatillerden ve özellikle Cumhuriyet bayramında nasıl bir tatil şeklinin olundan bahsedeceğiz. Etkinliklerin içerisinde bulunduğumuz 2018 yılı için İstanbul’a taşınacağı söyleneceği kulisleri var ama henüz netleşmiş bir program yok. Sosyal medyada söylenenlere göre Anıtkabir ziyaretinin hemen akabinde yeni havalimanı alanında etkinliklerin yapılması ve sonra resepsiyon için Dolmabahçe Sarayı’na gidilmesi bekleniyor.

29 EKİM RESMİ TATİL Mİ? BELLİ OLDU

Yıllardır Cumhuriyet bayramında uygulanan bir resmi tatil programı var. 29 Ekim günü resmi tatil olurken bir önceki gün yarım gün oluyor. Pazartesi gününe denk gelen 29 Ekim gününün öncesi Pazar olduğu için memur ve öğrenciler Cuma gününün yarım gün tatil olup olmadığını merak ediyorlar. Cuma günü resmi tatil değildir ve toplamda haftasonu ile birlikte tüm Türkiye 3 gün tatil yapmış olacaktır. Cuma günü bütün kamu ve kurumları mesai bitimine kadar çalışacaktır.

PAZARTESİ GÜNÜ KUTLAMALAR YAPILACAK

Anma programları ve Cumhuriyet bayramını kutlama programları kapsamında Türkiye’nin her yerinde kutlamalar yapılacak. Birçok gösteri ve aynı zamanda konuşmanın yapılacağı meydanlarda hazırlıklar yapılıyor. En büyük etkinliğin ise yeni havalimanı bölgesinde yapılacağı biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir