istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Amerika’da ortaya çıkan bu meslek arızaları ortadan kaldırıyor

Exponent adlı şirket bir devrime imza atarak yeni bir meslek ortaya çıkardı. Ortaya çıkan arıza analizi mesleğiyle birlikte bir bilim adamı ordusu kuruldu ve şirket büyük şirketlerden aldıkları ürünleri ve avukatların ürün incelemelerini yapıyorlar. Detaylı açıklamayı bu özel haberimizde bulabilirsiniz.

Bazılarımızın aklına gelen fikirler gerçeğe dönüşmüyor ama bazıları aklına gelenlerle iş kurmaya  devam ediyor. Amerika’da ortaya çıkan yeni bir meslek gerçekten de ‘yok artık’ diyeceğiniz cinsten işler yapıyor. Hem tüketiciyi hem de üreticiyi mutlu etmek için çalışmalar yapan ve Amerika’da 15’in üstünde ofisi bulunan Exponent isimli şirketin tek işi arıza analizi yapmaktır. Bir cep telefonun piyasaya çıkmadan önce herhangi bir sorunu var mı diye bakması ve aynı zamanda ortaya gelen bir olayda arızanın ne olduğunu ortaya çıkarmak artık arıza analizlerinin görevi oldu.

ÜNİVERSİTELERDE ARIZA ANALİZİ BÖLÜMÜ YOK

Üniversitelerde elbette böyle bir bölüm yok ama biyomedikal bölümünü okuyan bir üniversite öğrencisinin bu bölüm üzerine yüksek lisans ve doktora yapması elbette bu bölümde artık uzman olduğunu gösterir. Dolayısıyla tıbbi cihazlardaki arıza analizini biyomedikal mühendisi yapabilir. Aynı zamanda bir ekip haline gelen yazılım ve donanım mühendisleri bir akıllı telefonun neden durduk yerde patladığını yada ısındığını araştırabilir. Exponent’ta çalışan bu mühendislere bilim adamı deniliyor çünkü her türlü projeyi çözmek zorundalar ve dolayısıyla her sektörle ilgili bilgiyi bilmek zorundalar.

TÜRKİYE’YE GELMESİ UZUN SÜRMEYECEK

Amerika’da başlayan ve bazılarımıza saçma gelen bu mesleğin bütün dünyayı sarması ve çok yakın zamanda Türkiye’ye gelmesi elbette hepimizin başarılarla dolu bir ürün çıkarmasına yardımcı olacaktır. Şirketler uzun süreliğine akıllı telefonlarını yada diğer ürünlerini Exponent gibi şirketlere vererek ilerleyen günlerde ortaya çıkacak çok ciddi sorunlardan kendini ve müşterilerini koruyabilir. Türkiye’ye çok kısa sürede gelmesi beklenen bu arıza analizi mesleğinin şuan Amerika’da her ürün sahibi tarafından kullanıldığı biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir