istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Yenilenmiş akıllı telefonlar ekmek gibi satıyor

Yurt dışında yaygın bir hale gelen yenilenmiş akıllı telefon satışında başarı sağlanmış durumdadır. Hangi parçaların yenilendiğini söyleyerek satılan ikinci el telefon satışında yeni bir pazar açıldı ve bu pazarda ünlü akıllı telefon markaları çok uygun fiyata satılıyor.

Doların artışıyla birlikte Türkiye’de ünlü akıllı telefon markalarının ürünleri artık 5 bin liradan başlayan fiyatlar ile satışa çıkıyor. Raflara bu fiyattan inen ürünlerin üst modelleri ise tahmini olarak 15 bin liraya kadar ürün etiketine sahip olabiliyor. Pahalıya telefon satan şirketler arasında genelde başka ülkelere ait markalar ve çünkü yerli markaların fiyatları genelde 1.000 TL segmentlerinde ilerliyor. Doların artışıyla birlikte elbette akıllı telefonlarda yerli imalat fiyatları çok ciddi rakamlara ulaştı. Bu sebeple insanlar akıllı telefon satın alırken genelde şirketlerin yeni çıkarmış olduğu ürünlerden ziyade eski model ürünlerine yöneliyor.

YENİLENMİŞ CEP TELEFONU SATIŞLARI HIZLANDI

Bazı şirketler piyasada bulunan ikinci el telefonları satın alıyorlar. Bu satın alma işleminin hemen akabinde cihazın içerisinde yıpranmış parçalar değiştiriliyor ve telefon kasa dahil sıfır bir hale getiriliyor. Türkiye’de insanları dolandıran ve yalan satan mesleklerden birisi telefonculuk olduğu için insanlar bu tür şeylere pek güvenmiyor olabilir ama bu tür yenilenmiş akıllı telefon satan şirketlerin diğerlerinden bir farkı var. Bu fark ise hangi üründe, nasıl bir değişiklik yaptığını kullanıcılara bildirmesidir.

YABANCI ŞİRKETLER BİR KURUŞ KAZANMIYOR

Yenilenmiş cep telefonları genelde hangi ülkede yapılırsa yapılsın kendi ülkesine hizmet veren bir yapıda olacaktır. Yani belli bir marka telefonu alıp, sıfır bir hale getirmek ve satmak dolarla yada vergiyle eş orantılı olmayacağı için telefon TL ile satılacaktır. Telefonun vergisi zaten sahip olduğu şirket tarafından verildiğinden yenilenmiş cihaz satan yerli şirketlerde sirkülasyon devamlı olarak ülkedeki insanlarda olacak ve haliyle dışarı para çıkışı olmayacaktır. Bu alışveriş sebebiyle yabancı şirketler bir kuruş para kazanmadığı için bu tür şeyleri engellemesi çok yakındır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir