istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Umutsuzluk Çözüm Bulma Yeteneğini Geliştiriyor

Çaresizlik ve bulunduğunuz durum üzerinde uzun çözümler üretmek çin düşünme algısı sizi daha pratik düşünen ve baskı altında kolay çözüm üreten. En büyük kriz durumlarında bile bir çözüm bulma yeteneğinizi geliştiriyor.

Kaybolmuş halini düşünün, her şeyin üzerinize geldiğini ve bu sefer bitti dediğiniz anlarda ne yaptınız? Kendinizi olayın akışına mı bıraktınız? Umutsuzluk aslında yaşadığınız durumu bütün ayrıntısı ve alternatif yollar ile bulmanın en kolay yolu, fikir edinmenin ve sakin bir kafa ile bütün dünyayı izlemeyi öğrendiğinizde her olayın üstesinden gelecek gücü kendinizde görebilirsiniz. Biz buralara gelirken bu mantık ile ilerledik, ihtiyacımız olan sadece bir merdivendi. Biz burayı umutsuzken çözüm üretmek için kurduk. Buranın mükemmel bir caddenin köşesinde olduğuna inandığımız için değil. Burayı biz yükselteceğimize inandığımız için ve kendimize bir umutsuzluk hali oluşturmak içindi. Kimsenin görüşü veya önerisi kuralları bizim için gerekli değildi, ben hiç bir zaman yalnız olmadım ve hiç bu kadar güçlü olmadım. İnsan gücünü topluluktan almaz, içerisindeki savaşma iç güdüsünden alır. Günümüz toplumunda her zaman bir yalnız savaşma iç güdüsü vardır ve sürekli olarak kendini garantileme düşüncesi ile çalışılmaktır. Herkesin birilerinden gizli yaptığı bir şeyler veya sakladığı güvence olarak gördüğü paraları belkide.

Fark ettiniz mi artık para yeteneklerin ve becerilerin üzerinde değil. Dijital platformlarda yaşayan bizler bunu çok daha iyi anlıyoruz, medyanın tek elden kurtularak çoklu ve çift etkileşimli bir alana evrilmesi insanların kendi düşüncelerinide özgürce söyleyebilmeleri artık kendi yeteneklerini para olmadanda göstermeleri büyük bir şans olabilir.

Onlar para ile bir yere gelmediler, para için oraya çıktılar.

Baskı durumunda, tamda şimdi her şey bitti dediğinizde üzülmeyin. Baskı durumu aslında en güçlü olduğunuz andır. Her şeyi daha yavaş görebilirsiniz. Hayat bütün akışı ile devam ederken kalbiniz o kadar hızlı çalışır ve beyniniz o kadar çözüm arayışındadırki patlayacak kadar hızlanır. O durum yarını düşünmeden etrafınızda gülerek geçenlere göre yıllar sürecek planları saniyeler içerisinde yapmanıza yardımcı olur. Baskıya teslim olun, gözlerinizi kapatın ve dinleyin, düşünün. Umutsuzken çözüm bulmak düşündüğünüz kadar zor değil, sorunlarla özelliklede küçük sorunlarla ne kadar çok yüzleşirseniz o kadar deneyim kazanırsınız. Ben büyük başarısızlıklar, en derin yalnızlıklar ile büyüdüm. Umutsuzluk halinde çözümler belkide günlerimi almış olsada bir süre sonra güneşin erken doğmasından farksız bir sorun olarak kalıyor. Kahvenizden bir yudum aldıktan sonra hiç bir sorunun önemi yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir