Sonbaharda soğuk ve buzlu içeceklerden uzaklaşmak gerekiyor

Soğuk içeceklere alışan ve böyle daha lezzetli olduğunu söyleyen kişiler için kötü haber geldi. Uzmanlar sonbahar ve kış aylarında kesinlikle soğuk içecekler içilmemesini öneriyor. Bu tavsiye üzerine bizde sizler için bu haberi hazırladık, okumadan geçmeyin.

Sonbaharda soğuk ve buzlu içeceklerden uzaklaşmak gerekiyor

İşkence çektiren yaz aylarına veda ettiğimiz bugünlerde en çok merak edilen şeylerden birisi elbette Türkiye’nin beklediği sonbahar oldu. Sonbahar aylarına girdiğimiz bugünlerde herkes halen kısa kollu şeyleri giymeye devam ediyor ama sıcaklıklarda çok ciddi bir düşüş var. Bu düşüşe rağmen halen kendini yaz aylarında zanneden birçok vatandaşımız mekanlarda soğuk içecekler içmeye ve hatta bazılarımız bu içeceklere buz attırmaya devam ediyoruz. Bu tarz alışkanları artık terk etmenin zamanı geldi çünkü bu sebeplerle çok ciddi sağlık sorunları yaşayabiliriz. Bu duruma veda etmek biraz zor olacak biliyoruz ama artık sıcak içeceklere ‘merhaba’ deme zamanı geldi.

SOĞUK İÇECEKLERİ BÖYLE TERCİH EDİN!

Soğuk içecekleri bırakamayan birçok insanın ele almak istediği konu genelde onların vermiş olduğu lezzet oluyor. Su bile içerken soğuk ve normal sıcaklıktaki bir su arasında büyük fark var. Soğuk içecekleri bırakamayan yada bırakmak istemeyenler için ise bir tavsiyemiz var. Buz attırdıktan sonra tat değiştiği için sıcak yerine ılık bir içecek alın. Böylece hasta olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmayacaksınız. Üstelik şu dönemde hasta olunca 1 ay kadar hastalığın geçmesini bekleyeceksiniz.

VİTAMİNLER İLE KIŞA GİRİŞ YAPMAK GEREKİYOR

Eğer her sonbahar yada kış hasta oluyorum diyorsanız bu ay bir farklılık yapın www.escortvar.com ve vitamin almayı aksatmayın. Türkiye’de vitamin anlamında birçok insan bilgisiz ve kış aylarında meyve alarak ayakta kalmaya çalışıyorlar. Her hafta yaptıracağınız birkaç iğne sayesinde sizde hastalıklardan korunabilir ve aynı zamanda vücudunuzda olması gereken birçok vitamini alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir