istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Katar Emiri Türk filosuna özel VIP jet hediye etti

Katar tarafından satışa çıkarılan ve Türkiye'nin özel Jumbo Jet ile ilgilendiğini öğrendikten sonra ülkemize hibe edilen Boeing marka uçak Türkiye'ye iniş yaptı. Katar Emiri özel bir uçak olan ve seçili ülkede olan uçağı Türkiye'ye hiç para almadan hibe etti.

Türkiye’nin gündemine bomba gibi oturan ve muhalefet tarafından topa tutulan Katar’ın satışa çıkardığı VIP Jumbo Jet tartışmalara sebep oldu. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir açıklama yaparak uçağın satın alınmadığını ve Katar Emiri Tamim bin Al Sani’nin Türkiye’ye hediye ettiğini söyledi. Bize gelen bilgilere göre zaten Türkiye’nin bu uçağı almak istediği ve parasının hazırlanmaya başlandığı söyleniyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında da zaten uçağın satın alınmak istediği ve fakat Katar Emiri Tamim bin Al Sani’nin bu haberi aldığı vakit Türkiye’den para alamayacağını söylemesi üzerine uçak Türkiye’ye hibe ediliyor. Uçağın 2012 model Boeing 747-8 tipi özel uçak olduğu biliniyor.

TÜRKİYE TOPRAKLARINA İNMİŞ BULUNUYOR

Uçak geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptı ve Cumhurbaşkanlığı özel filosuna dahil edildi. Uçağın yüksek fiyatta ve ultra VIP olduğu biliniyor. Katar’dan gelen bu hediyenin oldukça yerinde bir hareket olduğunu düşünüyoruz çünkü bu tarz devlet uçakları çok fazla ülkede yok ve Katar’ın bütün dünyanın gözü önünde Türkiye’ye olan bu jesti elbette bazı düşmanları kızdıracak. Boeing 747-8 tipi özel uçak Katar Emiri Tamim bin Al Sani’nin Türkiye’ye olan sevgisinden ve Cumhurbaşkanına olan güveninden dolayı artık resmi olarak Türkiye’nin oldu.

2015 yılında firma tarafından Katar’a teslim edilen bu özel jetin sadece 3 yıl sonra Türkiye’ye hibe edilmesi bizi gururlandırıyor. Uçağın 76 adet yolcu kapasitesi var ve her yolcuya özel olarak yatak odaları var. Toplantı salonları ve özel revirinde bulunduğu bu özel jetin çok fazla kullanılmadığı ve haliyle yıpranmadığı biliniyor. Katar tarafından Türkiye’ye hibe edilen özel jet Boeing 747-8 boyama ve modifikasyon işlemlerinin akabinde kullanıma sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir