Sizi Daha Başarılı Yapacak 10 Vücut Dili Sırrı

Başarı, sadece parlak bir öz geçmişten daha fazlasına bağlıdır.

Sizi Daha Başarılı Yapacak 10 Vücut Dili Sırrı

Doğru Bakış Açısı ve Olumlu Düşünceler

Doğru vücut dilini sağlamanın en kolay yollarından biri, samimi niyetlerle bir odaya girmektir. Avukat ve girişimci Elena Ledoux, “Biriyle tanışmadan önce, kişiyi gerçekten sevdiğinizi hayal edin” diyor. “O zaman toplantıya başladığınızda, arkadaş canlısı bir bakışa, rahat bir vücut duruşuna ve daha fazla gülümsemeye yol açar. Birisini özel hissettirdiğinizde, ileride sizin için bunun iyi bir geri dönüşünün olması kesindir.

Duruşunu mükemmelleştir

İyi beden dilinin temeli, mükemmel bir duruştur. Omurganızı düzeltin, omuzlarınızı gevşetin ve çenenizi zemine paralel tutun. Ayrıca kollarınızı göğsünüzün kapanmadığı bir konumda tutun. Bir psikolog ve beden dili uzmanı olan John P. Garrison, “Gövdenizi açık veya engelden uzak tutun” diyor. “Biz endişeli veya tehdit altında hissettiğimiz zamanlarda göğsümüzü örtme eğilimindeyiz, bu yüzden açıkken, daha açık ve dürüst olarak görüyoruz”.

İyi Bir Gülümseme

Herkes gülümsemenin olumlu hisler verdiğini söyler. Bu yüzden gülümseyecekseniz, tam ve gerçek bir gülümseme olduğundan emin olun. Yüzün bir tarafındaki bir gülümseme bilinçsizce aşağılayıcı olarak yorumlanır, bu yüzden hızlı bir sırıtış ya da kibar tek taraflı bir gülümseme girişimi iyi bir fikir değildir. Daha fazla vücut diliyle ilgili tüyolar için buraya tıklayabilirsiniz.

Zamanlama her şeydir

Mükemmel zamanlama yaparak gülümsemenizi daha da güçlü hale getirin. Birisine bir gülücük ver, ama kişiyi gerçekten görmek için bir iki dakikalığına dur , bin-watt sırıtışının yüzüne yayılmasına izin ver. Bu, alıcının gülümsemenin kime olduğunu ve başka bir şeye gülümsemediğinizi bilmesini sağlar.

Göz teması kur

Güçlü göz teması, arkadaşça ve kendine güvenen görünüşün anahtarıdır. Beden dili uzmanı Lillian Glass, CNBC’ye verdiği demeçte, “Gözlere bakan biri çok korkutucu olabilir” dedi. “Bunun yerine, bir saniye boyunca toplam yüze bakın. Bir saniye gözler. Bir saniye için burun. Bir saniye bekle. Odanın etrafına bakmaktan veya telefonunuzu kontrol etmekten kaçınmayı unutmayın.

Konuştuğunuz yere doğru ayaklarınızı doğrultun

Konuştuğunuz kişiyi, ayak parmaklarınızı onlara doğru işaret edecek şekilde durun. Bu kişi ile bağlantı kurduğunuz anlamına gelmektedir. Ayrıca, odaklandığınızı göstermek için kişiye doğru hafifçe eğilmelisiniz.

El sıkışma

Sağlam bir el sıkışma güçlü bir ilk izlenim yaratır. Hâkim olmaya çalışmayın, ileriye ve bir miktar www.lightningruletoyna.com sertlikle hareket edin. Eğer eliniz terliyse, elinizi silin.

Güç oyunlarından haberdar olun

Bazı durumlarda, güç oyunları faydalıdır. Ancak – örneğin, bir iş görüşmesinde – alçakgönüllü görünmek en iyisidir. İki elin parmak uçlarını bir araya getirerek üçgen biçim oluşturmak genellikle bir alanda uzman olduğunda insanı daha inandırıcı kılıyor ve CEO’lar gibi güçlü bireyler tarafından düzenli olarak kullanılıyor. Ancak, tanınan bir uzmanlık ya da iktidar konumunda olmadığınızda, kibirli olarak algılanmanıza sebep olabilir.

El hareketlerini kullan

Görüşmenizi başlattıktan sonra, vücudunuzun doğal hareket etmesine izin verin. Araştırmalar, daha fazla el hareketi ile konuşan insanların, ellerini kullanmayanlardan daha dürüst olduğuna inanıldığını göstermiştir.

Bunu ellerinizle yapın

Ellerinizle ve kollarınızla yapabileceğiniz en özgüvenli şeylerden biri kesinlikle hiçbir şeydir; onları yanlarında bırak. Diğer seçenekler arasında bir bardak su veya çantanın bir elinde tutulması, diğerinin de yanınızda olması sayılabilir. Kollarınızı asla göğsünüzün önünde bağlamayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir