istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Ofiste İlk Gününüzde Yapmanız Gereken 7 Şey

Bu pratik ipuçları, umarız ki ilk gün oluşabilecek iş krizlerini bertaraf etmenizde yardımcı olur.

Erken Kalkın

Saatinizin alarmını 5 – 10 dakika erken kurmanız size zaman kazandırır. Erken kalktığınızdan emin olun, sabah hazırlanmak ve gideceğiniz yere vaktinde gidebilmek için kendinize zaman ayırın. Mümkünse, rotaya alışmak ve bilinmeyenlere hazırlanmanıza yardımcı olmak için birkaç gün önce deneme amaçlı iş yerinizin olduğu yere gidin .

Hevesli olun ama aşırı değil

Hassas ofis ekosisteminin dengesini bozmamak için doğru dengeyi bulmak zor olabilir. İçeri girip ortalığı karıştırmak istemezsiniz ya da arka planda kalmak da… İlk gününüzde enerjik, alçak gönüllü ve yeni bir şeyler öğrenmeye hevesli olun. Kibirli bir şekilde karşıtlıktan uzak durun.

Eski işinizden bahsetmekten kaçının

Yeni işinizle yeni bıraktığınız iş arasında karşılaştırma yapmak zor olabilir, ancak kesinlikle bu dürtüye karşı koymalısınız. Eski işinizden bahsetmek takım oyuncusu olmadığınız veya eski işiniz için beklemede olduğunuz algısı yaratabilir. Karşılaştırma yapmak yerine, yalnızca yenisini desteklemek için önceki işinizdeki benzerlikleri belirtin.

Bol bol not alın

Yeni ofiste yeni bir kırtasiye formu mevcut olsa da notları not etmek için ilk gününüzde küçük bir not defteri ve kalem getirmeniz harika bir fikirdir. Daha sonra size faydalı olacağını bildiğiniz bilgileri kaydetmekten çekinmeyin, ad ve şifreler gibi – ve en yakındaki banyonun nasıl bulunacağı gibi. İlk gününüzde aşırı veriyle karşılaşmanız olasıdır. Bu nedenle not almak, her şeyin üstesinden gelmek için harika bir yoldur. Ayrıca, araştırmacılar el ile not almanın iş arkadaşlarınızın adları da dahil olmak üzere bilgilerin daha iyi muhafaza edilmesine yol açabileceğine inanıyor.

Vücudunuzun dilini izleyin

Muhtemelen vücut dilinin iş görüşmeleri için önemli olduğunu okudunuz, ancak yeni bir işe başladığınızda kalıcı bir etki yaratmanın değerli bir aracı da olabilir. İlk gününüzde, güçlü beden dilini aktarmaya dikkat edin; sık sık gülümseyin ve bir görüşme yaparken göz göze temas kurun. Olumsuz vücut dilini önlemek için elinizden gelenin en iyisini yapın. Vücut diliyle ilgili şu makalemizi de buraya tıklayarak okuyabilirisiniz.

Olumlu olun ve ilgi gösterin

Yeni bir işe başladığınızda, genellikle öğrenmeniz gereken sosyal hiyerarşiler ve iş yeri dinamikleri vardır ve muhtemelen ilk gününüzde çok sayıda yeni insana tanıtılacağınız için iyi bir izlenim bırakmak önemlidir. Karşılaştığınız herkese olumlu bir tutumda bulunun. Enerjik olun, insanların ne söylemek istedikleriyle ilgilenin, soru sorun, not alın , kendi fikirlerinizi sunun. Ama bir denge kurun. Çok fazla soru sormak veya aşırı istekli olmak sorun olabilir. İş uzmanı Lynn Taylor, çok fazla ilgi göstermenin bir “enerji israfı” olduğunu söylemektedir ve zorlama gibi görüneceğini belirtmiştir.

Sosyal medyadan uzak durun

Bu günlerde, bazılarımız tüm hayatımızı internet üzerinden gerçek zamanlı olarak aktarıyor. Ve ofiste ilk gününüzde her türlü duyguya maruz kalıyorsunuz (sinirler, endişeler, neşe, hatta can sıkıntısı) sosyal medyada paylaşma dürtüsüne direnin. Arkadaşlarınız ve takipçilerinizin, yeni işinizdeki istihdamın durumu hakkında güncel bilgilere eriştiğini bilseniz her zaman dikkatli olursunuz ve patronlarınızın izlediğini var sayarsınız ki muhtemelen öyle. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir