istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Sigaraya gelen zamlar insanları sağlıklı yaşama sürüklüyor

Sigara uygulanan rekor zamlardan sonra binlerce insan sigaraya veda etti. Sağlıklı yaşamak ve sigarayı bırakmak için yüksek zamları bekleyen insanların bu duruma 'dur' demesi ve sağlıklı yaşama olan kapıyı açması gerekiyor. Her ne kadar üzen bir durum ortaya çıkıyor olsa da sigaraya gelen zamlar olumlu bir şekilde insanları sağlıklı yaşama zorluyor.

Sigaraya gelen zamlar insanları sağlıklı yaşama sürüklüyor

Sigaraya gelen zamlardan ötürü birçok insan isyan ederken birçok insan sağlıklı bir yaşama başlıyor. Bu anlamda yapılması gereken en önemli şeylerden bir tanesi bir an önce karar vermek oluyor. Sigaradan dolayı ilerleyen yaşlarda oluşacak hastalıklara veya herhangi bir organın kesilmesini görmek mi yoksa hemen şimdi sigarayı bırakıp çok daha kaliteli bir yaşama yelken mi açmak istiyorsunuz. Türkiye’de sağlığa maalesef önem verilmiyor. Hastanelerin bu kadar dolu olmasının sebebi ise genelde sağlığı bozulan kişiler yüzündendir. Sağlığını düşünmeyen insanların ilerleyen yaşlarda hastalıkları çıkmaya başlayınca çok normal bir şekilde kendini hastaneye atıyor ki hastanelerdeki yaş ortalamaları genelde 35 ile 60 arasındadır.

SİGARA UYGULANAN ZAMLAR İNSANLARI BIRAKMAYA ZORLADI

Doların artmasından dolayı özel tütün alanlar bile artık sigara içmemeye özen gösteriyorlar. Bunların hepsinin yanında vergilere sürekli olarak zam koyan bakanlıklar sigaradan alınan vergiyi çok fahiş fiyatlara çekmeye devam ediyorlar. Hal böyle olunca vatandaşlarımız sigaralara günlük 20 liraya yakın para vermek yerine bırakmayı tercih ediyorlar. Bırakmayanlar ise genelde sarma dediğimiz tütün sigaralarını içmeye başlıyorlar ve nefes bile almakta zorluk çekiyorlar.

SAĞLIKLI YAŞAMAK İÇİN ZAMLARI BEKLEMEYİN

İnsanlar sigara gelen zamla sigarayı bırakmak istiyorlar ama bu durumun önüne geçilmesi gerekiyor. Sigarayı zaten gerektiği için içen kimse yok. İçmeden duramıyorum diyen insanlar tamamen tatmin olmak ve zevk almak için sigara yakıyorlar. Bu elbette yaşamda yer alan eksik yerlerden dolayı oluyor. Sağlıklı bir kahvaltı sonrasında kimsenin sigara yakmak isteyeceğini düşünmüyoruz ama genelde kahvaltılarda hamur işleri, kızartmalar yada benzer şeyler yapıldığı için maalesef insanlar sağlıklı yaşamak için zamları bekliyorlar. Sizde sigara kullanıyorsanız ve bırakamıyorsanız tıbbi destek almalı ve sigarayı bırakmak için zamları beklememelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir