istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Tüp mide ameliyatı yaptıranları nelerin beklediği bilinmiyor

Yeni bir tıp teknolojisi ile kapalı olarak yapılan tüp mide ameliyatlarının gelecekte çıkarabileceği hastalıklar henüz bilinmiyor. Doktorlar birçok kansere sebep olabileceğini söylüyor ama halen obezite cerrahisi olmak isteyen çok fazla insan var. Türkiye'de düzenli beslenerek ve yiyerek kilo vermek yerine bıçak altına yatmak isteyen çok fazla insan var.

Tüp mide ameliyatı yaptıranları nelerin beklediği bilinmiyor

Spor yapma oranın gün geçtikçe azaldığı ülkemizde popüler olan bir zayıflama yöntemi olan tüp mide ameliyatı son zamanlarda çok fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Ameliyattan sonra olan olumsuzlukların medyaya neredeyse hiç yansımadığı ve ameliyat ile onlarca kilo veren kişileri gören kilolu insanların direk ameliyat masasına yattığı gayet ortadadır. Ameliyatlardan sonra ortaya çıkan komplikasyonlar ise elbette birçok kişi tarafından yaşanmıyor olsa da bu ameliyat olan herkesin yaşamayacağı anlamına gelmiyor. Hepsinden önemlisi yeni bir ameliyat olması sebebiyle henüz ortaya çıkarabileceği hastalıklar bilinmiyor. Prof. Dr. Hasan Özkan 1 yıl kadar önce pankreas kanserine davetiye çıkarması muhtemel tüp mide ameliyatının zararlarını anlatmıştı.

MİDENİZDEKİ ZIMBALARLA BİR ÖMÜR GEÇİRECEKSİNİZ

Herkesin aklına gelen ilk şey zayıflamak ve güzel görünmek oluyor ama aklınızdan zayıfladıktan ve mutlu bir hayata başladıktan sonra ameliyattan sonra ortaya çıkabilecek hastalıkları da geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Bunların hepsini bir kenara bırakmak gerekirse en önemli şeylerden birisi midenizdeki onlarca zımba olacak. Kapalı olarak ameliyatın büyük bir riski bulunmuyor olabilir ama beslenmeye bağlı oluşabilecek kaçaklarda ameliyatlar açık ameliyata dönüşecek ve yaşama ihtimaliniz risk altına alınmış olacak. Bu yüzden ameliyatı bir kenara bırakmanızı istiyoruz çünkü ameliyat olmayan kilo veremez diye bir şey yok!

BEYİN OBEZİTESİNE TIP ÇARE BULAMIYOR

Mide ameliyatı, yani tıp anlamında obezite cerrahisi geçirdikten sonra direkt olarak zayıflama başlamayacak. Ameliyat sebebiyle bir bebek gibi besleneceksiniz ve haliyle yiyemediğiniz için zayıflamış olacaksınız. Doktorlar ameliyattan önce size riskleri anlatıyor ve olmamanızı istiyor ki en büyük sebebi hayatınızın tamamen değişeceğidir. Mideniz artık küçülüyor olsa bile beyniniz hale değişmedi. Bir oturuşta bir tepsi pizza yiyen birisi tekrar onu yemek isteyecektir ama 1 dilimini bile zor yiyeceği için beynini çok zorlayacaktır. Zaten beynine söz geçiremeyen bir hasta maalesef kaçak ve ölüm riskiyle karşı karşıya kalacaktır. Sizde ameliyat yerine az yemeyi, düzenli yemeyi ve düzenli uykuyu sokun ve inanın bize ameliyattan daha fazla etkisini göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir