istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Saç Ekimi Tavsiye Görüşlerini Değerlendirmek

Saç Ekimi Tavsiye Görüşlerini Değerlendirmek

Günümüz teknolojik koşulları değerlendirildiğine karşımıza saç ekimi konusunda birçok alternatif çıkmakla beraber saç ekimi tavsiye hususunda da oldukça seçenekle karşılaşmaktayız. Ancak burada önemli olan, sağlıksal açıdan en doğru yöntemi belirleyerek hem uzun ömürlü hem de vücudunuzla bir bütün oluşturabilecek en uygun yöntemi bulmaktır. FUE saç ekimi bu noktada tercih edilmesi gereken yöntemlerin başında gelmektedir. Hem erkekler hem kadınlarda rahatça kullanılabilmekle beraber izsiz bir yöntem olması da FUE saç ekimini tercih edilebilir kılan özellikler arasındadır. Bu yöntemle herhangi bir doku ya da his kaybı yaşanmamaktadır.

Saç Ekimi PRP nedir?

Günümüzde saç ekimi fiyatları hususunda kullanılan teknolojilere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Saç ekimi prp uygulaması bu son teknolojilerden biri olarak adlandırılıyor. Bu süreç genel olarak şu şekilde özetleniyor: Uygulamaya başlandığı vakit saçlı bölgeden kıl kökleri alınıyor ve bu durum donör uygulaması olarak adlandırılıyor. Buradan alınan sağlıklı kıl kökleri seyrekleşmiş veya artık saç bulunmayan bölgeye transfer ediliyor ve süreç bu şekilde tamamlanıyor.

Saç köklerinin mikro motorla silindirik uçlar yardımıyla tek tek toplanma uygulamasına PRP destekli FUE saç ekimi denilmektedir. Greft adı verilen kökler üzerinde ikili ve üçlü halde bulunan saç hücrelerine uygulanan işlem sırasında bireye lokal anestezi uygulanır; bu sayede kişi asla acı duymamaktadır. Nakil yapılacak bölgenin saç oranına göre tek seferde 2000 ile 5000 greft arasında nakil yapmak mümkündür; ancak daha fazla grefte ihtiyaç duyulursa ikinci bir seans daha yapılarak yeni greft nakli gerçekleştirilebilir. Saç ekimi prp uygulaması yalnızca bunlarla sınırlı kalmayıp, sağlıklı bir saç derisine kavuşmak isteyen, ve dökülme aşırı yağlanma gibi sorunlardan şikayet eden bütün bireylere uygulanabilir. Tüm bu yapılan işlemler sonucunda yüzeyde herhangi bir operasyon izi kalmaz. Bu sebepten ötürü bu saç ekimi prp sistemi tercih edilen uygulamalar sırasında baş göstermektedir.

Saç Ekimi ve Sonrası Yaşananlar

Dış görüntümüzü oluşturan hususlardan en temeli kuşkusuz ki saçlarımızdır. Saçlarımızın güzelliği adeta dış görüntümüzün tümüne gösterdiğimiz özenin bir teminatı niteliğindedir. Bu noktada elbette seçeceğimiz yöntem ve elde edeceğimiz sonucun kıyaslandırılması çok önemlidir. Çünkü yanlış seçilebilecek bir yöntem veya yapılabilecek ufak bir hata oldukça büyük sonuçlara mahal verebilir. Bu noktada saç ekimi ve sonrası çok önemlidir. Hem bilgisayar simülasyonları hem de uygulama sonucu çekilen fotoğraflarla bu başarı desteklenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir