istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Instagram’ın yeni güncelleştirmesi ülke sınırlandırmasını getiriyor

Instagram'ın bu yıl içerisindeki güncelleştirmesinde ülke sınırlandırma özelliğinin geleceği iddiası dünyayı iki ayrı tarafa ayırdı. Haberimizde Instagram'da yapılması muhtemel ülke sınırlandırma özelliğini tartışıyoruz.

Instagram’ın yeni güncelleştirmesi ülke sınırlandırmasını getiriyor

Instagram son zamanlarda oldukça köklü değişiklikler ile karşımıza gelmeye devam ediyor. Şimdi ortaya çıkan bir güncelleme iddiası ise ortalığı karıştırdı. Yapılması iddia edilen yeni güncelleştirmede ülkelere göre sınırlandırma gelecek ki bu biz haberciler açısından baktığımızda oldukça mantıksız bir hareket olarak görünüyor. Instagram ülke sınırlandırma özelliği elbette kurumsal hesaplarda işe yarayabilir ama objektif olarak baktığınızda birçok ünlü kişinin hesabının bütün gönderilerine bakamama gibi şeyler ortaya çıkacaktır. Üstelik bu özellik sebebiyle Instagram’da çok fazla kişinin hesap kapatacağını söyleyebiliriz.

ÜLKE SINIRLANDIRMA KURUMSAL HESAPLARIN İŞİNE GELECEK

Ülkemizde kurumsal hesaplar genelde komik videoların ve boş videoların olduğu Instagram profillerinde oluyor. Yani insanlar ve şirketler buralar üzerinden reklam yapıyorlar ama Türkiye’de sosyal medya fenomenleri ve aynı zamanda ünlü kişilerin Instagram hesapları üzerinden yaptıkları reklamlar ayda ek olarak yüz binlerce lira kazanmalarına sebep oluyor. Konuyla ilgili olarak ülke sınırlandırma özelliğinin ünlü kişilerin hesaplarında kullanılmayacağını tahmin ediyoruz.

FİYATLARDA BÜYÜK DEĞİŞİM OLACAK

Hem sosyal medya fenomenleri, hem yeni nesil komedi sayfaları hem de diğer ünlü profillerinin reklam fiyatları şuan çok pahalıdır. Bir hikaye paylaşımı bile oldukça masraflıdır. Hal böyle olunca ülke sınırlandırma özelliği en azından ulusal anlamda ünlü kişiler için reklam ücretini azaltmaya gidebilir. Bu oldukça mantıksız olabilir ama ünlü kişilerin işine gelen bir özellik olacaktır çünkü böylece reklam fiyatlarında daha büyük artırıma gidilebilir. Instagram’ın bu anlam veremediğimiz ülke sınırlandırma iddiası üzerine düşündüklerinizi bize bildirmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir