istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Hayvan hakları yıllar sonra seçim manifestosuna koyuldu

Türkiye'de son yıllarda sıklıkla karşılaştığımız hayvanlara tecavüz ve işkence artık cezasız kalmayacak. Hayvanlara karşı kötülük yapan herkes artık adalet önüne çıkacak ve ciddi cezalara maruz kalacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayvan haklarını yerel seçim manifestosuna eklediği MYK toplantısında ortaya çıktı.

Ülkemizde köpeklerin arabaya bağlanarak işkenceye maruz kalması yada ormanlık alanlarda işkence görmüş hayvan cesetlerine tanık olduk. Bunların hepsinin üstüne son zamanlarda hayvanlara tecavüz edenlerinin videolarının yayılması üzerine hayvan haklarına karşı oldukça büyük önlemler alındı. Bu önlemler arasında hayvanlara yapılan tecavüz ve işkencenin önüne geçilmesi hedefleniyor. Seçim manifestolarında genelde hayvan haklarına ağırlık verilmezdi ama gelecek yerel seçimlerde bütün partilerin ve adayların hayvan haklarını ön planda tutacağını düşünüyoruz.

İNSANLIĞIMIZDAN UTANIR HALE GELDİK

Dünyada bu tür haberler görüyor ve Türkiye’de böyle şeyler olmaz diyorduk ama haberler konu olan şeyleri görünce gerçekten tüylerimiz diken diken oluyor. Yaşlı adamların köpeklere kemer bağlayarak tecavüz etmesi veya ormanlık alanlarda bulunan ağaca bağlı ölü köpekleri görünce insanlığımızdan utanır hale geldik. Türkiye’de son zamanlarda sıklıkla rast geldiğimiz hayvanlara karşı yapılan her türlü kötülüğün cezalandırılmasını istiyorduk ve sonunda gerçek oluyor.

CUMHURBAŞKANI KONUYLA ÇOK YAKINDAN İLGİLENİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayvanlara karşı yapılan kötülükleri görmezden gelmeyeceği ise son yapılan MYK toplantısında ortaya çıktı. Yerel seçimler için hazırlanan 10 maddelik manifestoda hayvan hakları da var. Manifesto listesine uymayanlar uyarılacak ve sonrasında ise daha önce olduğu gibi nazik bir şekilde görevi bırakması istenecek. Manifesto listesinde ise “Hayvan Hakları Yasası” olarak geçen maddenin bizi çok sevindirdiğini söyleyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir