istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

En İyi Kilo Verme Tekniği Karşılaştırması

Bilim adamları tarafından araştırmalarında birbirine karşı iki popüler diyeti uygulandı. Araştırma sonuçlarını sizin için derledik.

En İyi Kilo Verme Tekniği Karşılaştırması

En iyi kilo verme tekniklerinden ikisinin eşit derecede etkili olduğunu gösteren yeni araştırma bulguları vardır.
Araştırmacılar, aralıklı oruç tutmanın ve geleneksel kalori kısıtlamasının aynı kilo kaybı ve sağlık iyileştirmelerine yol açtığını buldular.
Aralıklı oruç – aynı zamanda 16: 8 diyet veya 5: 2 diyet olarak da bilinir – daha yeni ve popüler bir yaklaşımdır.
Örneğin 5: 2 diyet, iki gün oruç tutmayı ve beş gün boyunca her zamanki gibi yemek yemeyi içerir.
Diğer diyet ise daha gelenekseldir. Tüm hafta boyunca kalorileri sınırlandırmayı, saymayı ve kontrol etmeyi içerir.
Bilim adamları yaptıkları çalışmada bu iki diyet yöntemini araştırdı. Ortalama kalori alımı aynı kaldığı sürece kilo kaybı ya da sağlık açısından çok az fark olduğunu buldu.

En etkili diyet kişiye en uygun olanıdır.

Çalışmanın ilk yazarı Dr. Ruth Schübel şunları söyledi:
“Şimdiye kadar aralıklı oruç tutmak için sadece birkaç küçük çalışma var, ama metabolik sağlık için çarpıcı olumlu etkileri ortaya çıktı. Bu bizi meraklandırdı ve bu etkilerin daha geniş bir hasta grubunda ve uzun bir süre boyunca kanıtlanıp kanıtlanmadığını bulmayı amaçladık. ”
Çalışma Almanya’daki kilolu ve obezlik sınırında veya obez olan 150 insan katıldı.
Üçte biri 5: 2 diyetini, üçte bir kalorili kısıtlı diyetini uyguladı ve geriye kalan kişiler kontrol grubu olarak kullanmıştır.
Kalorili kısıtlı diyetler  % 20 daha az yemek yiyordu.
Dr. Schübel sonuçları açıkladı:
“Her iki grubun katılımcılarında, vücut ağırlığı ve bununla birlikte, visseral yağ veya sağlıksız karın yağları kayboldu ve karaciğerde fazla yağ azaldı.”
Yine de, 5: 2 diyet, bazı insanlarda daha iyi sonuçlar verdi. Dr. Tilman Kühn, ortak yazarın çalışmasında şunları söyledi:
“ Bazı insanlar için her gün kalorileri saymak ve yiyecekleri kısıtlamak yerine iki gün boyunca oruç tutmak daha kolay görünüyor. Ancak, yeni vücut ağırlığını korumak için, insanlar aynı zamanda DGE [Alman Beslenme Toplumu] önerilerini takip ederek dengeli bir diyete de geçmelidirler. ”
Doktor gözetiminde size uygun diyeti ve egzersizi bulmak, hızlı bir şekilde kilo vermeye çalışmadan yaşam şekilinizde değişiklikler yapmak sağlığınıza zarar vermeden kilo vermenizi sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir