istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Balkanlardan gelen soğuk havalar yurda giriş yapıyor

Balkanlardan gelen soğuk hava ile birlikte çok soğuk günlerin bizlerini beklediği uzmanlar söyledi. Karadeniz ve birçok yüksek bölgemizde soğukluklar ayakları sızlatmaya başladı. Soğuklardan etkilenmemek için hemen sizde kışlıklarınızı dolaptan çıkarın ve giyime hazır bir hale getirin.

Balkanlardan gelen soğuk havalar yurda giriş yapıyor

Balkanlardan gelen soğuk havaların etkisine gireceğimiz bugünlerde artık kışlıkları dolaplardan çıkarmanın zamanı geldi. Soğuk havalara giriş yapmamıza çok az bir zaman gelmişken en çok merak edilen şeylerden birisi hastalanmamak için neler yapıldığı oluyor. Daha öncede haber editörlerimiz konuya değinmişlerdi ama tek kelimeyle konuya yanıt vermek gerekirse terlememek gerektiğini söyleyelim. Türkiye’de son yıllarda havalar çok değişti ve iklimler artık eskisi kadar aylarca sürmüyor. Güneşin olduğu yerde yanıyorsunuz ama gölgede donuyorsunuz. Bu gerçekten çok kötü bir şey çünkü terliyor ve aynı anda üşüyorsunuz ki bu durumda genelde hasta oluyorsunuz.

YÜKSEK YERLERDE SOĞUK HAVALAR BAŞLADI

Türkiye’nin yüksek yerlerinde olan şehirlerimizde soğuklar tam anlamıyla başlamış bulunuyor.  Henüz sobalar kurulmadı ve ama yine de insanlar artık üşümeye başladılar. Bu yüzden balkanlardan gelen soğuk havalara alışmanız için sizde şimdiden yavaş yavaş alışmaya başlayın. Evlerinizde ise akşamları uyurken artık kalın bir battaniye almaya hemen şimdi başlayın. Uzmanlar bu sonbaharda ve özellikle kış aylarında çok daha uzun bir kışın süreceğini söylüyorlar. Hatta sıcaklıkların 10 derecelere kadar ineceği bize gelen bilgiler arasında yer alıyor.

PAHALI AYAKKABILARI BİR KENARA BIRAKIN

Doların artmasından dolayı yerli üretim şirketleri bile ürünlerine çok büyük bir oranda zam yaptılar yada ürünlerin gramajlarını düşürdüler. Bunu gören Başkan Erdoğan ise duruma el attı ve çok ciddi cezaların geleceğini söyledi. Konuyla ilgili olarak haberlerimiz devam edecek ama kış ayakkabısı diye bir ayakkabıya binlerce lira vermenin hiçbir anlamı yok. 200 lira 300 lira civarlarında sıcak tutacak ve su almayacak bir ayakkabı işinizi görecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir