istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Soğuk algınlığı dönemine girdik! Burunlara dikkat edin

Türkiye'de hava sıcaklıkları birden düşüş gösterdi ve sıcaklıklar 20 derecenin altına kadar indi. Hasta olmamak için sizde bu haberimizde söylediğimiz soğuk algınlığı belirtilerine dikkat edin ki burnunuz ile savaş başlatmayın.

Soğuk algınlığı dönemine girdik! Burunlara dikkat edin

Sonbaharın gelmesiyle ve havaların sürekli olarak değişmesinden dolayı oldukça zorlu dönemler geçiriyoruz. Konuyla ilgili olarak kısa bir araştırma yaptığımızda güneşin dünyaya çok fazla yaklaşması ve küresel ısınma sorunlarının çıkmasından dolayı dünyanın zor günler geçirdiğini gördük. Havaların birden soğuması ile birlikte hastanelerin acil polikliniklerine şimdiden onlarca çocuk ve yetişkin gelmeye başladı. Sadece 1 gün önce kısa kol ile gezebiliyor ve hareket edebiliyordunuz ama artık durum böyle olmuyor. Havalardan birden 20’nin altında seyreden sıcaklıklara düştü. Bu sıcaklıklar çok ciddi derecede sizleri düşündürebilir.

METROLAR HASTALIK YUVASINA DÖNÜŞTÜ

Metro kullanan insanların bilmesi gereken en önemli konu ise bütün hastalıkların vagonda dolaştığı ile alakalı olacaktır. Eğer sizde bu tarz bir haberi merak ederseniz sizlere söylememiz gereken en önemli şey metrolardan indikten sonra kendinizi dezenfekte etmek olacaktır. Bunun en önemli sebebi ise hasta olan başka bir insan öksürünce bile bütün mikroplar trene dağılacaktır. Tuttunuz ve yaslandığınız yer bu yüzden oldukça önemlidir. Diğer bir konu ise metrolardaki kabalıktır. Hasta olmamak sebebiyle özellikle mesai saatlerinde metrolara üstünüzdeki kalın şeyleri çıkararak girin ve indikten hemen sonra giyinin.

BEL AĞRISI EN BÜYÜK BELİRTİSİDİR

Soğuk algınlığı dediğimizde aklınıza burun akıntısı geliyor ama hastalık belirtileri arasında en çok şikayet genelde burun tıkanıklığı ve bel ağrılarından gelir. Eğer arkadaşınızla otururken yada herhangi bir yerde üşüme hissini aldıysanız ve bel ağrısı gibi şikayetleriniz varsa hemen önlem almanız gerekiyor. Bu tür şikayetler birkaç gün sonra genelde gribe yada nezleye dönüşebilir. Bu sebeple sizde önlemlerinizi alın ve hasta olmamak için hemen besin takviyesine başlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir