istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Doların düşen ateşi fırsatçıları çılgına çevirdi

Doların 8 lira seviyelerine çıkması beklenirken oldukça zıt bir hareket yaparak düşüşe başladı. Doların değer kaybı bizi çok sevindirdi ve uzmanlara göre doların ateşinin 5 liranın altına düşmesi bekleniyor. Konuyla ilgili detaylı analizi ve fırsatçıların yaptıklarını haberimizde ele aldık.

Doların düşen ateşi fırsatçıları çılgına çevirdi

Geçtiğimiz aylarda doların ateşi birden yükseldi ve Türk parası dolar karşısında çok ciddi değer kaybetmeye başladı. Bu yüzden bazı önlemler alındı ve ülkemizde ticaretin yabancı parayla değil Türk parasıyla yapılması şartı koyuldu. Artık kira satarken yada daire satarken dolar değil Türk parası şartı koyuldu. Bu önlemler alındıktan sonra elbette ticaret hacminde de önlemler alındı ve doların ateşi bir hayli düşmeye başladı. Bu haberimi yaptığımız zamanlarda ise güncel kurun 5.96 olduğunu söyleyelim. İnsanlar doların yükselmesini beklerken dolarda çok sert bir düşüş yaşandı ve fırsatçılar tam anlamıyla batışa yaklaştılar.

ALTINLAR DAHA YENİ BOZDURULUYOR

Ellerinde altınları olan birçok insanın altın bozdurmaya başladığı biliniyor çünkü uzmanlara göre doların düşüşe devam etmesi bekleniyor. Bazı uzmanlar halen bunun kısa süreli bir düşüş olduğunu belirtiyor olsa da yavaş bir şekilde seyir alan doların düşüşü çok ciddi bir kalıcılık yapabilir.  Doların düşüşü bu hafta Cuma günü dibi bulacak ve doları yükselmesini fırsat bilen birçok esnaf artık kan ağlayacak. Dolar ile bir işimiz olmadığı halde ülkemizde çıkan kaynak sularını, sodalara ve tuza bile zam yaptılar. Müslüman bir ülke olmamızın bu tür olayları barındırması bizi çok sinirlendiriyor ama durumu hükümet bile çare bulamıyor.

Türkiye’de doların düşmesi çok iyiye giden bir işarettir. Yerli markalarımızın çalışmaları, ekonomik çalışmalar ve diğer ülkelerin yardımı ile birlikte doların 4 lira seviyelerine düşmesi demek bizim başarımızın en büyük kanıtı olacaktır. Türkiye’yi askeri alanda düşüremeyen güçlerin ekonomik alanda da bir şeyler yapamaması onları çıldırtacak ve iyice başarısızlığa sürükleyecektir. Doların düşüşü hakkında yorumlarınızı ve tahminlerinizi bize yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir