istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Android kullanıcıları güncellemelere muhtaç kaldılar

Android güncellemeleri çok sık gelmediği için ve hatta bazı markaların akıllı telefonlarına neredeyse hiç gelmediği için tüketici isyan ediyor. Güncelleme istenmesinin arkasındaki güvenlik sorununa ve diğer detaylara bu haberimizde değiniyoruz.

Akıllı telefonların dünyayı etkisine aldığı günümüzde telefonlara çok büyük zamlar geliyor. Türkiye’de alınan fahiş fiyatların üstünde oldukça büyük zamlar yapıldığında ise akıllı telefonların fiyatları 5 bin TL’ye kadar çıkıyor ve hatta  bazı markaların, bazı modellerinde bu fiyatların 10 bin liraya kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Android kullanıcılarının sayısı çok fazla olduğu için ilk olarak bu konuya değinmek istedik. Dünya üzerinde en büyük savaş aslında Android alanında veriliyor çünkü çok fazla marka var ve hepsi Amerikan şirket Google’ın üretmiş olduğu mobil işletim sistemi Android’i kullanıyor. Yerli marka olan General Mobile dışında sık sık güncelleme yapan firma sanıyoruz daha ortaya çıkmadı.

YILLAR SONRA GELEN GÜNCELLEMELER TELEFONU YAVAŞLATIYOR

Büyük markaların fahiş fiyatlara sattığı teknolojilere yıllar sonra gelen güncellemeler elbette kullanıcıları sinirlendiriyor. Apple’ın bu tarz bir sorunu bulunmuyor ama Google’ın yönettiği Android için büyük sıkıntılar var. Markalar para vermemek için mi yoksa başka sebeplerden dolayı mı bilmiyoruz ama Android kullanıcılarına sık sık güncelleştirmeler gelmiyor. Yıllar sonra gelen güncelleştirmeler ise telefonu yavaşlatıyor çünkü yeni teknoloji ile üretilen işletim sistemi, eski nesil teknolojiye sahip telefonları bir hayli yoruyor ve telefonların tam performans çalışmasına engel oluyor.

GÜVENLİK PAKETLERİ TÜKETİCİNİN DİKKATİNİ ÇEKİYOR

Android güncellemesi olduğunda kullanıcının etkisini çeken en önemli şey güvenlik paketi oluyor. Artık akıllı telefonlardan birçok kamu ve kamu kurumlarıyla olan işlerimizi hallediyoruz. Bunun yanında iş belgeleri ve en önemlisi bankalarımızı yönetebiliyoruz. Dolayısıyla akıllı telefonların güvenliği en çok değer taşıyan şeyler arasında oluyor. Türkiye’de aktif olarak bankaların cep şubelerini kullanan olduğu için bu alanda güvenliğin en üst düzeyde olması gerekiyor. Bu alanda bütün markalara seslenmek ve güncelleme sorununu ortadan kaldırmak istiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir