istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Türkiye’nin Canlı Yayınlanacak İlk ve Tek Teknoloji Tartışma Programı Başlıyor!

Türkiye’nin Canlı Yayınlanacak İlk ve Tek Teknoloji Tartışma Programı Başlıyor!

Türkiye’nin canlı yayınlanacak ilk ve tek teknoloji tartışma programı “Teknoloji ve Gelecek”, BENGÜTÜRK TV’de 7 Şubat Pazar başlıyor.

Programda, Global Bilişim Derneği (BİDER) Başkanı Şenol Vatansever’in moderatörlüğünde, her pazar saat 14:00’te, alanında uzman konuklarla teknoloji gündemi değerlendirilecek.

Programın ilk bölümünde, çok konuşulan “Clubhouse” uygulaması, “WhatsApp Gizlilik İlkesinin güncellenmesi”, “Sosyal Medya Yasası”, “kişisel veriler” ile “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK)” masaya yatırılacak.

Şenol Vatansever, programla ilgili yaptığı açıklamada, insanlık, tarih boyunca birçok değişim ve dönüşüm yaşadığını, bunun hayatın her alanını etkilediğini belirtti.

Yirminci yüzyılda elektronik ve bilgisayarların üretime entegre edilmesi, günümüzde iletişim teknolojilerinin üretimin her aşamasında kullanılmaya başlanmasının dönüşümlerin kırılma noktaları olduğuna dikkati çeken Şenol Vatansever, “Dijital dönüşüm, bu konuda ilerleme kaydetmiş ülkeler ve işletmeler açısından önemli fırsatlar sunarken, bu konuda adım atmamış olanlar açısından da büyük bir tehdit oluşturuyor. Dijital teknolojiler katma değerin, verimliliğin, karlılığın, kalitenin gibi birçok unsurun en üst seviyeye çıkarılmasında öncü olurken diğer taraftan şimdiye kadar insanlar tarafından geleneksel yöntemlerle yapılan birçok işin otonom bir şekilde ve daha az kişi istihdam edilerek yapılabilmesini mümkün kılıyor. Bununla beraber, ekonomideki büyüme ek istihdamı getiriyor, iş gücünün yeni yetenek ve beceriler kazanmasına yönelik strateji ve politikalar giderek daha fazla önem kazanıyor.” değerlendirmesini yaptı.

Şenol Vatansever, dijital dönüşümün yaşam ve iş yapış biçimlerini değiştireceğini, dünyadaki mesleklerin yüzde 60-65’i önümüzdeki 10-15 yıl içerisinde yok olacağını belirterek, programla ilgili şunları kaydetti:

“Bizden sonraki nesillere yüksek teknoloji üreten Türkiye bırakmayı ve dijital dönüşümde her zaman öncü olmayı hedefliyoruz. Siber güvenlik, yapay zekâ, nesnelerin interneti, insansı robotlar, blockchain, geleceğin fabrikaları, geleceğin meslekleri, milli teknoloji hamlesi, endüstri 4.0, toplum 5.0, gelecek 5.0, eSpor, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, bulut bilişim, büyük veri, teknoloji girişimleri, FinTech ve 5G gibi daha birçok konunun daha fazla konuşulmasını sağlayacağız. Canlı yayınlarımızla devlet politikalarına destek, özel sektöre ilham vermeyi hedefliyoruz.”

 

Kaynak: Zirve Haber Ajansı [ZHA]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir