istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Toplam cironun en az yüzde 10’u kadar satış hedefliyor

Toplam cironun en az yüzde 10’u kadar satış hedefliyor

Türkiye’nin medikal üretim gücünü dünyaya taşıyacak

Sağlık sektöründe lojistik ve satış-pazarlama alanlarında 35 yıllık deneyime sahip olan Çapa Medikal, medikal sektörünün kıtalararası buluşması olarak tanımlanan Medica 2021 Fuarı için hazırlıklarını tamamladı. Türkiye’den milli bir katılımla fuarda yerini alacak olan Çapa Medikal, sergileyeceği global marka algısına sahip ürünleriyle başta Almanya olmak üzere Avrupa’daki faaliyetlerine hız kazandırmayı hedefliyor. Zincir gruplarla iş birliği yaparak Avrupa’daki etkinliğini artırmayı gündemine alan şirket, fuar sırasında yeni pazar arayışlarına cevap bulacak. 15-18 Kasım tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek Medica 2021 Fuarı’nda ilk kez sergileyeceği B-good markalı enjektörleri başta olmak üzere koruyucu ve tedavi edici ürünleriyle Türk medikal sektörünü temsil edecek.

 

 

 

Pandemi döneminde ezber bozan gelişmelere sahne olan medikal sektörü, kıtalararası dev buluşmaya hazırlanıyor. Küresel salgın nedeniyle dünyanın giderek artan cerrahi maske ve dezenfektan talebini karşılamak için üretimini artıran Çapa Medikal, 15-18 Kasım tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek Medica 2021 Fuarı’nda yeni pazarlara açılmanın kapılarını aralayacak.

 

 

B-good markalı enjektörlerini ise ilk kez fuarda sergileyecek

Sağlık sektöründe lojistik ve satış-pazarlama alanlarında elde ettiği 35 yıllık deneyimiyle global marka olma yolunda ilerleyen Çapa Medikal, B-good, Clivex, Alpheta ve Getwell markalarının flaster, yara bandı, maske, yara örtüsü, elastik bandaj ve enjektör gruplarındaki ürünleriyle fuardaki yerini alacak. 3 ay önce üretimine başladığı B-good markalı enjektörlerini ise ilk kez fuarda ziyaretçilerle buluşturacak.

 

 

Zincir gruplarla iş birliği için fırsat yaratacak

Medica 2021 Fuarı’nı uluslararası arenadaki gelişmeleri takip edebilmek, mevcut müşteri ve tedarikçilerle bir araya gelmek ve yeni pazarlara açılmak için önemli bir basamak olarak gördüklerini vurgulayan Çapa Medikal Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Avşar, “Başta Almanya olmak üzere Avrupa pazarındaki ticari faaliyetlerimizi hızla sürdürüyoruz. Fuar vasıtasıyla Avrupa pazarındaki faaliyetlerimizi daha da geliştirmeyi, zincir gruplarla iş birliği yaparak bölgedeki etkinliğimizi daha da ileri seviyelere ulaştırmayı planlıyoruz” dedi.

 

 

Yeni pazarlara açılma fırsatı

Medica Fuarı’nın sektörün kıtalararası dev buluşması olarak yeni pazarlara açılma fırsatı sunan yönüne dikkat çeken Avşar, “Geçtiğimiz yıllardaki fuarlar, Avusturya pazarına girmemizde bizim için önemli bir kapı oldu. Bu yıl da özellikle yara örtüsü ve non woven ürünlerimizi Avrupa pazarında daha efektif hale getirmeyi planlıyoruz. Bu seneki fuarda bu hedefimiz için bize yol gösterecek” ifadelerinde bulundu.

 

 

“Global markası algısına hitap eden ürünlerimizle fark yaratacağız”

Medica 2021 Fuarı’nda milli bir katılım içerisinde Türkiye’yi temsil edeceklerini belirten Avşar, “2016 yılından bu yana düzenli olarak yer aldığımız ancak geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle katılım sağlayamadığımız fuarda bu yıl global marka algısına hitap eden markalarımızın yenilikçi ürünleriyle fark yaratacağız. Bu yıl daha önceki yıllardan farklı olarak görsel afişlerimizde global marka algımızı daha da destekleyeceğiz” dedi.

 

 

Toplam cironun en az yüzde 10’u kadar satış hedefliyor

Fuar sırasında kurulacak iş bağlantılarının uzun vadede satış oranlarına yansıyacağını söyleyen Avşar, “Fuar aracılığıyla satış anlamında toplam ciromuzun en az yüzde 10’una ulaşabileceğimiz bir müşteri portföyü kazanmak bizim için önemli. Yeni pazarlara ulaşmak, maliyetlerimizi düşürebileceğimiz alternatif tedarikçiler ile tanışmak, ilgi çekebileceğini düşündüğümüz ürünleri de ürün grubumuza eklemek gibi kazanımlar önceliklerimiz arasında yer alıyor” dedi.

 

 

 

Çapa Medikal Hakkında:

Türkiye’ye kaliteli sağlık ürünleri sunmak amacıyla 1987’de kurulan Çapa Medikal sağlık sektöründe lojistik ve satış-pazarlama alanlarında 35 yıllık köklü bir deneyime sahiptir. Çapa Medikal ürünlerini uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar ile belgelenmiş Çayırova-Kocaeli’nde yer alan, üretim, depo, laboratuvar ve idari departmanların yer aldığı 5800 metrekarelik kapalı alana sahip modern tesisinde, verimli kaynak kullanımı prensibi ile üreterek tüketicilere sunmaktadır. Tesis, yıllık 20 milyon metrekare tıbbi flaster, 15 milyon metrekare yara bandı ve 3 milyon metrekare steril yara örtüsü kapasitesine sahiptir. Ayrıca markanın İstanbul Arnavutköy’de yer alan tesisinde günlük 1,5 milyon cerrahi maske, 300 bin adet N95 maske üretimi gerçekleştirilmektedir.

 

B-good Hakkında:

B-good, Çapa Medikal’in bünyesinde, 2015 yılında eczane modelli bir marka olarak piyasaya adım attı. 5 yıldan bu yana eczane kanalı ile satış faaliyetlerini sürdüren B-good, cerrahi maskeden, dezenfektana, yara bandından, sargı bezi, bandaj ve flaster çeşitlerine kadar oldukça geniş ürün yelpazesiyle tüketiciyle kurduğu dostluğu pekiştirdi. “be good to yourself” sloganıyla her kesimden tüketiciye dokunan B-good, ürünlerini Çapa Medikal’İn uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar ile belgelenmiş Çayırova-Kocaeli’ndeki modern tesisinde üreterek eczane kanalıyla tüketicilere ulaştırılıyor. Üst düzey üretim teknolojisi, kaliteli ürünleri ve yenilikçi yaklaşımıyla hayatı kolaylaştırmaya odaklanan marka, geliştirdiği el kremiyle kişisel bakım alanına adım attı. Öncü ürünüyle sağlık alanındaki uzmanlığını kişisel bakım alanına kazandıran marka, bu alanda geliştireceği yeni koleksiyonlarını tüketicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Çapa Medikal’in bünyesinde B-good’un dışında perakende satış kanalları için geliştirilen Getwell ve BandUff, hastane ve sağlık merkezleri için geliştirilen Alpheta ile Clivex markaları da yer alıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir