istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

TARIMKON GENEL BAŞKANI HAKAN YÜKSEL` DEN ’15 EKİM DÜNYA KADIN ÇİFTÇİLER GÜNÜ’ MESAJI

TARIMKON GENEL BAŞKANI HAKAN YÜKSEL` DEN ’15 EKİM DÜNYA KADIN ÇİFTÇİLER GÜNÜ’ MESAJI

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu (TARIMKON ) Genel Başkanı Hakan YÜKSEL, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

TARIMKON Genel Başkanı Hakan YÜKSEL, yayınladığı mesajında; Tüm kadın çiftçilerin ‘Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü kutladığını bildirdi. Yüksel , ’15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nün tarımsal faaliyetlerde en önemli görevleri üstlenen ve buna rağmen görünmeyen kahramanlar olarak görülen çiftçi kadınların hatırlanması için önemli bir gün olduğunu belirtti. Sanayi ve teknolojide yaşanan gelişmelere rağmen ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 25’inin tarımla uğraştığını kaydeden Yüksel, Tarımın ülke için ne kadar önemli bir sektör olduğunu gösterdiğini bildirdi.

Yüksel mesajına şöyle devam etti. “Tarım ülkemiz için ne kadar önemli bir sektör ise, kadın çiftçilerimiz de bu sektör için o kadar önemlidir. Ülkemizdeki küçük tarım işletmelerinde işgücü büyük oranda kadın çiftçilerimizin omuzlarındadır. Üstlendikleri ev işleri ve tarımsal faaliyetlere katılma gibi görevlerin çokluğu, kırsal kesimde yaşayan kadınların çalışma şartlarını da zorlaştırmaktadır. Ülkemizde çalışan kadınların yüzde 30’a yakını tarım sektöründedir. Tarım sektörü bu kadar çok kadını istihdam etmesine rağmen, bu sektörde çalışan kadınlarımız emeklerinin karşılığını tam olarak alamamaktadır. Ayrıca birçok kadın da sosyal güvenceleri olmaksızın çalışmaktadır. Tüm kadın çiftçilerimizin sosyal ve ekonomik sorunlarının en kısa zamanda çözüme kavuşturulmasını diliyor, ülkemiz tarımının gelişmesi ve kırsal kalkınmanın gerçekleştirilebilmesine büyük katkı sağlayan kadın çiftçilerimizin ‘Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü kutluyorum. Dedi.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Açıklama yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir