istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

TARİHİN SIFIR NOKTASI” GÖBEKLİTEPE’DE URFA TÜRKÜLERİ YANKILANDI

TARİHİN SIFIR NOKTASI” GÖBEKLİTEPE’DE URFA TÜRKÜLERİ YANKILANDI

“TARİHİN SIFIR NOKTASI” GÖBEKLİTEPE’DE URFA TÜRKÜLERİ YANKILANDI

“Tarihin Sıfır Noktası” Göbeklitepe’de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından sıra gecesi düzenlendi.

Resim önizlemesi

Şanlıurfa’nın tarihini, kültürünü, UNESCO’ya aday müziğini, gastronomisini ve eşsiz güzelliklerini tanıtmak için çeşitli festivaller, tanıtım programları düzenleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Göbeklitepe’yi görmeye gelen yerli ve yabancı misafirlere müzik ziyafeti sundu.

Resim önizlemesi

12 bin yıllık geçmişiyle insanlık tarihine ışık tutan Göbeklitepe’yi ziyaret eden yerli ve yabancı turistler Urfa Ahengi Müzik grubunun seslendirdiği türküler eşliğinde eğlendi. Tarihi alanı gezmeye gelen misafirler okunan türkülere eşlik ederek halay çektiler.

Resim önizlemesi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde bulunan Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı tarafından Göbeklitepe Amfi alanında düzenlenen sıra gecesine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yurt İçi ve yurt dışından Göbeklitepe’yi gezmeye gelen turistler bir yandan tarihe ışık tutan Göbeklitepe’yi gezerek alanı inceleri. Diğer yandan Urfa Türküleri ile doyasıya eğlendi.

Resim önizlemesi

Tarihin sıfır noktasında Şanlıurfa’ya özgü türküler eşliğinde güzel bir gün geçirdiklerini ifade eden vatandaşlar Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve sıra gecesi ekibine teşekkür etiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir