istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Renault yeni modeli Arkana ile yolda toz toprak bırakmayacak

Renault durdu ve en sonunda bombayı İsviçre'de patlattı. SUV kategorisinde başarısızlığını yeni model 'Arkana' ile örtmek isteyen şirket ortaya kusursuz bir araç çıkardı. SUV ile sedanın eşsiz uyumu Arkana ile bir araya geldi.

Renault yeni sezon için büyük hazırlıklar yaptı. Geçtiğimiz günlerde 2018 Moskova Uluslararası Otomobil Fuarı‘nda tanıtılan ve ziyaretçiler tarafından oldukça büyük ilgi alan Arkana modeli çok yakında yollarda olacak. Otomobilin genel olarak özelliklerine geçmeden önce tasarımından bahsetmek istiyoruz. Sınıfına özgü bir tasarımın yanında aracın tasarımı lüks markaların modellerine taş çıkartıyor. Renault artık üst segment araçlarında da fark yaratmaya başladı. Aracın ‘C’ segmentte satışa çıkacağı biliniyor ki bu araç tam anlamıyla tozlu, topraklı ve taşlı yollar için tasarlandı. SUV kategorisinde olan aracın özellikleri saymakla bitmez ama tasarımıyla zaten Türk lehçesinde ‘ben geliyorum’ diyor.

İKİ KATEGORİYE SAHİP ARKANA TÜRKİYE’YE GELECEK

Araç hem sedan hem de SUV kategorisinin özelliklerine sahip olarak tanıtıldı. Coupe tasarımıyla şehirde, özellikleri ve sağlamlığı ile taş toprakta kendisini gösterecek olan yeni Renault modelinin Türkiye’ye ne zaman geleceği ve fiyatının ne olacağı hakkında net bir bilgi henüz yok ama yeni yılda kesinlikle topraklarımızda olacağını düşünüyoruz. Aktüel10 ekibi olarak bu konuyu yakından takip edeceğiz. Araç standart pakette 19 inçlik jantlar ile geliyor. Tahminlere göre 5 yıl içerisinde en az 8 milyon tane Arkana satışı bekleniyor.

BAŞARISIZ SUV GİRİŞİMİ ÖNLENMEYE ÇALIŞILIYOR

Renault ilk SUV girişimini ‘Kadjar’ modeli ile yaptı ama başarısız oldu. Hem ülkemizde hem de dünyada bu model tutmadı ve insanlar SUV araç olarak Renault tercih etmedi. Ülkemizde ekonomik araç segmenti denilince ise akla ilk gelen marka Renault oluyor ama artık SUV denilince bile Renault akla gelecek. Arkana eşsiz tasarımı ve arazi kabiliyeti ile adından yıllarca söz ettirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir