istanbul masöz olipsbet betadonis giriş

ÖZ TAŞIMA İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI MUSTAFA TORUNTAY `DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

ÖZ TAŞIMA İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI MUSTAFA TORUNTAY `DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yayımladı.

Açıklama yok.

Toruntay : “Cumhuriyet, Millî birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük teminatıdır.”

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay: “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yılını kutladığımız bugün, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok önem vermekteyiz. ” ifadelerini kullandı.

98 yıl önce bugün, destansı bir savaştan çıkan Türk Milleti’nin, ortaya koyduğu büyük bir fedakârlık ve kahramanca bir mücadele sonucunda Cumhuriyetin kurulduğunu vurgulayan Toruntay şunları kaydetti:

“ Cumhuriyetimiz, 2200 yıllık devlet geleneğimiz ile yaşadığımız coğrafyadaki bin yıllık Selçuklu ve Osmanlı mirasının, o günün zor şartlarında elde edilmiş bir kazanımdır.

Büyük bir değişim ve ilerlemenin öncüsü olan cumhuriyet, insanımızın kendi kendini yönetebilmesinin ve egemenliğin sadece millete dayalı hale getirilmesinin en büyük teminatı ve güvencesi olmuştur.

Ülkemiz için bir dönüm noktasını ifade eden bu bayram, milletimiz için her geçen gün daha büyük bir önem kazanmaktadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir.

İlan edildiği günden beri Türk milletinin çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma çabasının simgesi olan Cumhuriyet, hem her alanda ilerleyişin kaynağı, hem ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olmuştur.

 

Herkes şunu iyi bilmelidir ki; dün olduğu gibi bugün de birlik-beraberlik temelleri üzerine kurduğumuz çağdaş ve demokratik Türkiye’yi, İstiklâlimizin ve istikbalimizin sembolü olan Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi, bugün de aynı duygu ve özveriye sahiptir.

 

Türk milletinin özgüvenini ve hep birlikte güçlü yarınları kurma iradesini yansıtan Cumhuriyet, hem millî birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük teminatı hem de milletimizi muasır medeniyet seviyesine ulaştıracak adımların en önemlisidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün kurucu kahramanları ve bugüne kadar vatan toprağına verilen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, hepsine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”

BİLAL ŞENKAYA –İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir