istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ CEVHERİ, ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI DÖNMEZ İLE BİR ARAYA GELDİ

MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ CEVHERİ, ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI DÖNMEZ İLE BİR ARAYA GELDİ

AK PARTİ Şanlıurfa Milletvekili TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Kazakistan Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Ali Cevheri ile birlikte 21.Dönem Şanlıurfa Milletvekili ve Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile TBMM `de bir araya geldiler.

Açıklama yok.

Cevheri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih DÖNMEZ ’i Akçakale Belediye Başkanımız Sayın Mehmet YALÇINKAYA ile birlikte TBMM çatısı altında bir araya gelerek, Şanlıurfa’da yaşanan enerji sorunları ve Akçakale’ye yapılacak yatırımlar konusunu istişare ettik ve Sayın Bakanımızdan destek talep ettik. Ayrıca, Şanlıurfa’mızın en önemli sorunlarından enerji yetersizliğinin çözümü konusunda, yine en önemli avantajımızı yani Güneş Enerjisi potansiyelinin değerlendirilmesi konusunda, İlimize yabancı (Almanya-Çin) yatırımlarını kazandırmak noktasında faaliyetlerimizi anlatarak desteklerini istedik. Alman-Çin ortaklığı ile Yap-İşlet-Devret yöntemi kullanılarak Atatürk Baraj gölü üzerinde ve dubalar üzerinde 1.000 MW’ lık Kurulu güce sahip GES (Güneş Enerjisi Santrali) kurulması için çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam ediyor.

Açıklama yok.

 

Yalçınkaya, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Cevheri ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez ile bir araya gelerek ilçemizin enerji projeleri için taleplerimizi ilettik. Sn. Milletvekilimiz ve Sn. Bakanımıza alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.
ABDULLAH YİĞİT –ANKARA

Açıklama yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir