istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Kızıl Çağ dizisi sosyal medyayı salladı.

Kızıl Çağ dizisi sosyal medyayı salladı.

Türkiye’de ilk defa Türk Mitolojisini anlatan bir dizi projesi olan Kızıl Çağ Dizisi’nin ilk görüntüleri yayınlandı. Dizi projesi için hazırlıklar devam ediyor. Projenin yayıncı plâtformunun hangisi olacağına dair net bir bilgi şuan için bilinmiyor.

‘’Yeni bir çağ başlıyor’’ sloganıyla geçen yıl tanıtımlara ve hazırlıklara başlayan ekip, Türk Mitolojisi’ni esas alarak ilerleyen bir formatta hazırlanıyor. Anıl Kaya’nın 2018 yılında yazdığı Türk Mitolojisi’ni temel alarak hazırlamaya başladığı dizi projesi, süreç içerisinde yanına katılan yol arkadaşları ile birlikte daha da büyüdü.

Sinepiksel adı altında Anıl Kaya, Veysel Karakaş, Nevzat Karakaş, Mehmet Bütüner ve Emre İnevi’nin Kızıl Çağ Dizisi’nin Proje Tasarım ve Yönetim alanlarının başında olduğu projenin, ana karakterlerinden Kızık’a Doğan Ekrek, Avşar’a Gencer Güvercin, Bayındır’a Akın Ayvaz, Albastı’ya Elif Çapkın, Himyâri’ye Serkan Biçer, Dora’ya Maria Sahakyan, Hokkabaz’a Fatih Cömert, Ayçıl’a Ceyda Pınar, Çepni’ye Sercan Keleş, Kia’ya Bulut Demir Türk, Laçin’e Nadya Afonina, Alkım’a Bircan Batır, Sinco’ya Emirhan Öztürk hayat verirken, Balduk karakterini ise Doğan Barış Yaşar canlandırıyor.

Projenin konusu ise, Oğuz Kağan’ın soyundan gelen Yıldız Han’ın dört varis çocuğunun kağanlığı ayakta tutabilmek ve yaklaşan büyük savaşı kazanmak için kardeşleri Kızık’ı destekleyerek Kızıl Elma’yı bulma mücadelesini anlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir