istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Karadeniz’de etkili olan yağış Ordu’da sele neden oldu

Karadeniz'de etkisini gösteren yoğun yağış sebebiyle Ordu'nun Fatsa ve Ünye ilçesini sel bastı. Sel sebebiyle herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadı ve yollar ve köprüler kullanılamaz bir hale geldi. Detayları haberimizde ele aldık.

Karadeniz’de etkili olan yağış Ordu’da sele neden oldu

Türkiye’de etkisini gösteren aşırı sıcaklıklardan dolayı kara bulutlar bazen ülkenin her yerinde görülebiliyor. Bu bulutların küresel ısınmanın ve aynı zamanda betonlaşmanın sonucu olduğu söyleniyor ama söylenenlerin aksi bugün Karadeniz’de yaşandı. Küresel ısınmanın en büyük sebebi olan betonlaşma artık Karadeniz’in en dağlık alanlarında bile meydana geliyor. Dolayısıyla insanların bu tür değerler önem vermemesi bugün meydana gelen sel felaketi gibi sorunları ortaya çıkarıyor. Ordu’nun Fatsa ve Ünye ilçesinde meydana gelen yoğun yağıştan dolayı birçok mahalle ve sokakta sel felaketi meydana geldi. Evler ve iş yerleri sel suları altında kaldı.

TOPRAK BİRİKİNTİLERİ SOKAKLARA KADAR ULAŞTI

Yoğun yağıştan dolayı meydana gelen toprak kaymaları yamaç altındaki evlerin çatılarına kadar ulaştı. Ayrıca bazı yollar bu topraklardan dolayı oldukça ulaşıma kapatıldı. Yalıköy ilçesinde çok ciddi toprak heyelanı sorunu var ve bu sorundan dolayı kapanan yolda ekipler halen yolu açmaya çalışıyor. Derelerin taşması ve aynı zamanda altyapının sağlam olmaması sebebiyle yaşam tam anlamıyla felç oldu. Bu durum sebebiyle Ordu ilinde yaşanan olay tam anlamıyla korkutan bir doğa olayı oldu. Sel ve yoğun yağış sonucunda herhangi bir can kaybı meydana gelmedi fakat bu betonlaşma konusunda çok ciddi bir uyarı oldu.

 

Meteoroloji geçtiğimiz günlerde bugün için Karadeniz’in birçok şehrini uyarmıştı. Gelecek saatlerde ve gelecek günlerde Karadeniz kıyılarında diğer iller içinde uyarılar yapıldı. Bu uyarıların dikkate alın ve sizde sele karşı önlem alın. Özellikle belediyelerin ve acil durumlar için her türlü telefon numarasını kayıt edin. Konu ile ilgili olarak sizden yorumları bekliyoruz. Ordu’nun Fatsa ve Ünye ilçesinde meydana gelen bu doğa olayının küresel ısınmanın en net sonuçları olduğunu biliyoruz ve sizinde yorumlarınızı merak ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir