istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

İstanbul artık emlak yükünü kaldıramaz bir hale geldi

İnsanlık tarihinin başladığı yer olarak bilinen İstanbul artık emlak yükünü kaldıramaz bir hale geldi. Emlak sorunuyla birlikte ortaya çıkan ulaşım, alışveriş ve güvenlik sorunu ise elbette bu ekstra sorunlar oldu. Emlak sorununu ele aldığımız bu haberde aynı zamanda ulaşım ve robotlaşmış insanlardan da bahsettik.

İstanbul artık emlak yükünü kaldıramaz bir hale geldi

Dünyanın sayılı şehirleri arasında yer alan İstanbul’un artık emlak yükünü kaldıramayacağı tahmin ediliyor. Normal şartlarda bir ailenin yaşaması gereken arazide artık yüzlerce aile yaşıyor. Küçük arazilere dikine binalar inşa eden firmalar bu yerlerde yüzlerce aileyi yaşatan daireler yapmayı başarıyorlar. Bu mimari yada inşaat sektöründe başarı sayılabilir fakat bu tür durumlar çok büyük sorunları beraberinde getiriyor. En büyük sorunlardan bir tanesi ise elbette betonlaşma sorunudur. Bu durumun getirdiği ekstra sorunları ise yine vatandaşın isyanına sebep oluyor.

ULAŞIM TAM ANLAMIYLA İŞKENCE HALİNE GELDİ

İstanbul’da müstakil evlerin olduğu yerlerde yaşamak oldukça pahalıdır. Örnek vermek gerekirse Beykoz, Sarıyer, Etiler, Üsküdar gibi yerlerde çok fazla müstakil yerler bulabilirsiniz ama bu bahsettiğimiz semtler yada ilçeler oldukça pahalı yerlerdir. Hem esnafı pahalıdır hem de kiraları pahalıdır. Ev almak istiyorsanız zaten en az 1 milyonu gözden çıkarmanız gerekiyor ki bu tür yerlerden genelde toplu taşıma geçmediği için özel bir arabanızın olması gerekiyor. Metroya binmenin ayrı, inmenin ayrı bir dert olduğu İstanbul’da otobüsler trafik sebebiyle kullanılamıyor. Trafiğin bitiş saatlerinde ise genelde otobüs seferleri de bitmiş oluyor.

İNSANLAR ROBOT HALİNE GELMİŞ DURUMDADIR

İstanbul’da yaşayan herkes artık bir robot gibi yaşamaya başladılar. Her zaman aynı yoldan gitmek zorunda ve aynı saatte evde olmak zorundalar. Eve geç gelmek demek sabah geç kalkmak yada işe geç kalmak demektir. Oturmanın yada boş bank bulmanın imkansız olduğu bu şehirde bir an olsun nefes almak oldukça zor bir hale geldi. Emlak sektörünün şuan kötü durumda gitmesi bizi sevindiriyor ama elbette ekonominin iyiye gitmesi için çok yakında bu emlak şirketlerinin diğer yeşillik alanlara girmesi ve ormanları katletmesi an meselesidir diye düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir