istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Haluk Levent’ten yıllar sonra gelen itiraf!

Haluk Levent’ten yıllar sonra gelen itiraf!

Ünlü sanatçı Haluk Levent yıllar önce üniversite de Filistin’e destek amaçlı pankart açtığını ve yakalandığını açıkladı. Levent “İsrail döktüğün kanda boğulacaksın” yazılı pankart astığı için sivil polisler tarafından yakalandığını ama okuldan atılmamak için inkar ettiğini itiraf etti.

DurakMedya’da yer alan habere göre ünlü sanatçı Haluk Levent yıllar önce Filistin’e destek amacıyla pankart astığını söyledi. Levent ” 1988 yılı. Karadeniz Orman Mühendisliği iptal.ODTÜ Fizik zaten iptal.Ankara Üni. Kastamonu Bilgisayar öğrencisiyim.Okulda mimli bir anarşistim.
O dönemin okul müdürü ve kurucusu şu anda Yeniden Refah Partisi genel başkan yardımcısı Prof Dr. Doğan Aydal’dı.Az çekmedi benim yaramazlıklarımdan.Hakkımı helal eder inşallah.

Televizyonda Vail Cude isimli Filistinli gencin İsrail askerlerine taş attığı için askerler tarafından yakalanıp kolunun taşla kırıldığını izledim.2 öğrenci arkadaşımı örgütledim.

Pankart yaptık.Pankartta “İsrail döktüğün kanda boğulacaksın” yazıyordu.O gece Kastamonu Nasrullah meydanında pankartı gizlice astık.Ertesi gün Temel Algoritma dersinde kapı çaldı. Sivil polisler aldı merkeze götürdü, sorguladı.Bana pankartı sordular.

Annemi babamı düşündüm.3. Üniversiteden de atılmam hoş olmayacaktı. Pankartı benim astığımı inkar ettim. Serbest kaldım.Evet o pankartı asan bendim” dedi. Ünlü sanatçı yıllar önce yaşanan Filistin’deki olayın görüntülerini de paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir