istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Evde Editörlük Yaparak Para Kazanmak Mümkün!

Yaşam şartlarının zorlaşması ile bir çok aile ve özellikle ev hanımları evde yapabilecekleri işleri sorgulamaya başladılar. Genellikle el işlerinden anlayan ev hanımları sosyal medya üzerinden ürün satmayı tercih ederken yazı yazmayı sevenler içinde evde para kazanmak çok daha kolay diyebiliriz. Dijital dünyanın en gerekli kaynağı bilgidir ve bu bilgi milyarlarca kişi tarafından okunmaktadır. Bu akışın devam edebilmesi içinde birileri tarafından yapılması gerekli. Milyarlarca okunan o yazıların yazarı neden siz olmayasınız?

İLK TEPKİ ORTAK ‘BEN ANLAMAM, YAZAMAM’

Yazarlık veya editörlük denildiği zaman herkesin aklına büyük duvarlar geliyor ve ilk etapta herkes korkuyor. Yapamayacağını düşünenler, özellikle ev hanımları editörlük ile para kazanma kapısına ön yargılı olarak bakıyorlar. Bir çok haber sitesi, bilgi ve blog siteleri makale alımı ve düzenli editörlük yapacak kişiler aramaktadırlar. Siyaset veya teknoloji ile aranızın olmasına hiç gerek yok, genellikle ev hanımlarının yapacakları yada yaptıkları makaleler konu alınmaktadır. Bunun için ev hanımlarının işi daha kolay olması gerekirken ön yargıları nedeniyle bu meslekte bir boşluk oluşmuş durumda.

Ev hanımları gündelik veya hayata dair olarak kendilerinin yaptıkları, kendi başlarından geçen sorun veya sıkıntıları anlatacakları çözüm sunacakları makaleleri yazarak para kazanabilirler. Tabiki sadece yazmak veya bunları anlatmak yeterli olur diyerek basitleştirmemekte gerekli. Editörlerin yazdığı haberler yada makalelerin okuyucular tarafındanda anlaşılabilir düzeyde ve açıklayıcı olması gerekmektedir. Bu nedenle editörlük için okumayı ve yazmayı seven ev hanımları tercih edilmektedir.

KADIN, MODA VE YEMEK TARİFLERİ TERCİHLER ARASINDA

Makale konuları arasında en çok tercih edilen konular özellikle kadın sağlığı, kadın giyim ve ekonomisi olmaktadır. Sonrasında kadın ürünleri, kadın giyim ve moda takip etmektedir. Yine kadın okuyucuların ağırlıkta olduğu yemek tariflerinin anlatıldığı ve yapımının yazıldığı makaleler ihtiyaç konusudur. Eğer sizde ben yapabilirim diyorsanız kendi yazımınıza uygun blog ve sitelere editörlük başvurusu yapabilirsiniz, düzenli editörlük yaparak para kazanmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir