istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

E-İmza İle Neler Yapılabilir?

Elektronik imza sistemi teknolojinin kişilere getirmiş olduğu en önemli faydalardan birisidir. Genellikle online ortamlarda sıklıkla kullanılan e-imza sistemi kişilere çok sayıda avantajlar sağlıyor.

E-İmza İle Neler Yapılabilir?

Gerek üst düzey Holdinglerden tutun da Devlet kurumlarında dahi e-imza sisteminden faydalanılıyor. Edm bilişim sağlayıcısının elektronik imza sistemiyle sizlerde kolaylıkla e-imza sistemine geçiş yapabilirsiniz.

E-imza sistemiyle kolaylıkla verilerinizin gizliliğini kontrol edebilir ve bilgilerinizin dışarı sızmasını önleyebilirsiniz.

E-İmza Hangi Alanlarda Kullanılabiliyor?

Elektronik imza günümüzde her alanda kolaylıkla kullanılabiliyor. E-imza uygulaması sahibi tarafından olmadıkça değiştirilmesi mümkün değildir. Günümüzde özel sektör dışında artık Devlet kurumlarında da e-imza kullanılıyor. Elektronik imzanın kullanıldığı alanlar:

 • Bankalarda
 • Holdinglerde
 • Devlet Kurumlarında
 • Sigorta firmalarında
 • KPSS, ÖSS gibi tüm sınav başvurularında
 • Pasaport başvurularında

Tüm bu alanlarda e-imza dijital uygulaması güvenli şekilde kullanılabiliyor. Vergi ödemeleri dahi e-imza ile kolaylıkla yapılabiliyor. Aynı zamanda e-imza uygulamasıyla oy verme işlemi de yapılabiliyor. Kamu kurumlarında yaşanan yoğunlukları yaşamak istemiyorsanız Edm bilişim güvencesiyle e-imza dijital uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Elektronik İmza Nedir?

E-İmza tüm resmi kurumlarda kullanılan ıslak imzanın yerine geçen dijital imza uygulamasıdır. Hukuki anlamda değerlendirildiğinde ıslak imzayla aynı nitelikleri içeren uygulamanın tek farkı, belli bir şeklinin olmamasıdır. E-imza sadece belirli harflerden ve rakamlardan oluşabiliyor.

E-İmza Uygulamasıyla Neler Yapılamaz?

E- imza adı verilen imzanın dijital hali ile birçok devlet kurumlarında yapılması gereken tüm evrak işleri kolaylıkla yapılabiliyor. Kamu yada özel sektör olsun günümüzde çok sayıda kurum e-imza sistemine geçmiş haldedir. Sadece şu alanlarda e- imza geçerliliğini kaybediyor:

 • Evlenme
 • Veraset, intikal işlemlerinde
 • Üçüncü bir kişinin şahitliğinin gerektiği emlak alım ve satım işlemlerinde

Bu üç alanda e- imza sistemi geçerliliğini yitiriyor. Bu işlemlerde mutlaka kişinin ıslak imzasının olması gerekiyor.

E-İmza Sistemine Geçmenin Kişilere Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

E-imza dijital uygulaması, günümüzde tüm elektronik ortamlarda kullanılıyor. Teknolojinin hayatımızın her alanına etki ettiğini düşünürsek e-imzanın da kişilere sağlamış olduğu avantajlar yadsınamaz. E-imza sistemiyle:

 • Kağıt, mürekkep gibi masraflar azalmış olur.
 • Kamu ve özel kurumlarda kullanılan e-imzayla zamandan tasarruf sağlanıyor.

Ayrıca E-imza sayesinde artık internetin olduğu her alandan dilediğiniz zaman işlerinizi kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

E- İmza Nasıl Yenileniyor?

Elektronik imzanın belli bir süre sonunda geçerliliği kalmadığı için yenilenmesi gerekiyor. E- imza kullanma sürenizin dolduğuna dair bildiri aldığınızda e- imzanızı yenilemelisiniz. E-imza başvuru formunu doldurarak yenileme sürecinizi başlatabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir