istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Boğaz Ağrılarına Evde Doğal Tedavi Yöntemleri

Virüsler, bakteriler ve hatta alerjiler boğaz ağrısına neden olabilir. Çoğu boğaz ağrısı kendi kendine düzelir, ama evde tedavi ile iyileştikçe kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Bazı insanlar elma sirkesini boğaz ağrısı yatıştırmaya yardımcı olarak kullanmışlardır . Elma sirkesi, ezilmiş elmalardan yapılan fermente bir sıvıdır.

Araştırmalarda , Elma sirkesinin’nin antibakteriyel özelliklere sahip olduğunu bulmuştur, bu nedenle bakteriyel enfeksiyonların neden olduğu boğaz ağrısına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, bakteriyel enfeksiyonlar genellikle antibiyotik gerektirir ama antibiyotikler viral enfeksiyonları tedavi edemez.

Bilimsel veri eksikliğine rağmen, Elma sirkesi’nin bazı insanlar için boğaz ağrısını hafifletmesine yardımcı olabileceğine dair kanıtlar var.

Elma sirkesi ile yapılan boğaz ağrılarına iyi gelen bitkisel çözümler

Boğaz ağrısı kesicileri olarak tanıtılan birçok elma sirkesi doğal ilaçları vardır. Bunlar doğaldır.Bazıları aşağıdadır.

Boğaz Ağrıları İçin Elma sirkesi ve bal
1 çorba kaşığı elma sirkesi ​​ve 2 çorba kaşığı balı büyük bir ılık su bardağı içinde karıştırın. Ilık olarak tüketin.Ayrıca balın öksürüğü yatıştırıcı etkisi vardır.

Boğaz ağrılarını hafifletmek için elma sirkesi ve yeşil çay
Yeşil çay poşeti ile ılık suya 1 ila 2 çay kaşığı elma sirkesi ​​ve limon suyu ekleyin. Yeşil çay inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca antioksidan bakımından yüksektir. Limon ayrıca iyi bir C vitamini kaynağıdır.

Boğaz ağrıları için Elma sirkesi ,Hindistan cevizi yağı ve zencefil
1 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı hindistancevizi yağı ile 1 ila 2 çay kaşığı Elma sirkesi ​​karıştırılarak sıcak bir çay yapın.Zencefil ekleyin ve su ile karıştırın. Sıcak olarak tüketin

Gargara İle Boğaz Ağrısı Tedavi Yöntemi

1 ila 2 çay kaşığı elma sirkesi ​​ve ılık suya tuz ekleyin. Boğaz ağrısı için günde iki ila üç kez 20 ila 30 saniye gargara yapın.

Elma sirkesinin diğer faydaları (strep boğaz, soğuk algınlığı ve grip belirtileri)
Elma sirkesi vücutta alkali bir ortam oluşturur. Bu, bazı bakterileri ve virüsleri öldürmeye yardımcı olabilir. Bu tür mikroplar daha asidik bir ortamda gelişir.
Organik, soğuk preslenmiş elma sirkesi, “anne” denen ipeksi iplikler içeriyor. Annesi, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilecek bir probiyotik maddedir.
Elma sirkesi, ince mukus salgılarına yardımcı olabilir ve onları dışarı atmayı kolaylaştırır.

Elma Sirkesi Yan etkileri ve elma sirkesi riskleri

Elma sirkesi, tüketildiğinde seyreltildiği sürece güvenli kabul edilir. Seyreltilmemiş elma sirkesi, yemek borusu ve mide astarını yakabilir ve zarar verebilir. Asit reflü , mide ülseri olan kişilerde rahatsızlık verebilir.

Elma sirkesi, boğaz ağrısı semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir ve hatta boğaz ağrısının nedenini hafifletebilir. Ancak, belirtileriniz birkaç gün içinde düzelmiyorsa veya daha da kötüye gidiyorsa, doktorunuza başvurun. Boğaz ağrısı yüksek ateş ve kas ağrıları ve grip belirtileri eşlik ediyorsa, tıbbi yardım alın .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir