istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

BAŞKAN SAMANCI `DAN MALAZGİRT ZAFERİ MESAJI

BAŞKAN SAMANCI `DAN MALAZGİRT ZAFERİ MESAJI

SERVET SAMANCI -AĞRI
Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı, 1071 Malazgirt Zaferinin 950.yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Samancı mesajında, Bugün,

Göklerinde Sultan Alparslan ve kutlu askerlerinin ruhunun gezindiği,
Anadolu’nun kapısı olan tarihi kadim şehrimizde,

Sultan Alparslan’ın liderliğindeki Türk ordusunun, Bizans ordusu karşısında elde ettiği kahramanlık destanı olan Malazgirt Zaferi’nin 950. sene-i devriyesini kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

Sonuçları itibariyle Türk milletinin ve dünyanın kaderini değiştiren, Türk tarihinin en şanlı zaferlerinden birisini oluşturan Malazgirt Zaferi ile üzerinde yaşadığımız cennet topraklar bizlere ebedi vatan kılındı.

Ecdadımız tarafından bizlere emanet edilen bu cennet vatanı korumak ve bizden sonraki nesillere hür, bağımsız ve müreffeh bir şekilde bırakmak şanlı tarihimizin boynumuza yüklediği ağır ve kaçınılmaz bir sorumluluktur.

Türk milleti, bu tarihi sorumluluklarına sahip çıkarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan riyasetinde ve Malazgirt ruhuyla geleceğe daha güvenli bakmakta olup Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına yaklaşırken yıldızını parlatmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Sultan Alparslan ve şanlı ordusu başta olmak üzere Anadolu’yu bizlere ebedî bir vatan kılan tüm kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
Al bayrağımızın semalarımızda özgürce dalgalandığı bu kutsal topraklarda birlik ve beraberlik içerisinde nice bin yıllar diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir