istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Mevlid Kandili vesilesiyle bir mesaj yayınlayarak tüm İslam âleminin kandilinin hayırlar getirmesini diledi

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Âlemlerin Efendisi Hz. Muhammed’in (s.a.v.) dünyayı şereflendirdiği gece olan Mevlid Kandili vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Baydilli mesajında mübarek gecenin tüm İslam âlemine huzur ve sağlık getirmesini dilerken, bu hayırlı gecenin dua ve ibadetlerle bereketlendirilmesinin önemli olduğunu ifade etti.

Başkan Baydilli mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) dünyayı şereflendirdiği gece olan Mevlid Kandili’ne erişmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu geceyi idrak ederken peygamberimizi ve o’nun sünnetlerini daha iyi anlamamız gerekiyor. Peygamber Efendimizin örnek yaşamını, emir ve tavsiyelerini okumalı, hayatımıza tatbik etmeliyiz. Onun Kuran’ı Kerim’de Allah’ın verdiği emirlere en iyi rehber olarak gösterdiği yolda ilerlemek ve dünya hayatında dosdoğru bir yaşam sergilemek için onu okumalı ve anlamalıyız.

O’na iman etmenin, O’nun ümmeti olmanın ve O’nu sevmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Rahmet Peygamberinin dünyayı şereflendirdiği gecede bu sevgimizi daha da derinleştirip, yüreklerimizde yaşayarak bu kandili idrak ediyoruz.

Bu mübarek gecenin tüm İslam âleminde, ülkemizde ve memleketimizde huzura, sağlığa ve kardeşliğe vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin Mevlid Kandilini tebrik ediyorum.”

 

 

 

www.karakopru.bel.tr

 

facebook/Karakoprubel

 

twitter @ Karakoprubel

 

youtube/ Karakoprubel

 

Instagram/ Karakoprubel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir