istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Bankamatik Parayı Vermedi mi?

Bir çok müşterinin sorun yaşadığı ve atm para ödemediği durumlarda neler yapılması gerektiğini sizin için kısaca anlattık.

Elektronik ürünlerde her zaman karşılaşabileceğimiz arızalar bulunmaktadır. Bankamatiklerde içlerinde işletim sistemi bulunan ve bu sistem komutlarına göre donanımlarını hareket ettiren elektronik cihazlardır. Bizimde daha önce defalarca karşılaştığımız Bankamatik para vermedi sorunu aslında o kadar da korkulacak bir durum değil!.

Sürekli kamera izlenen ATM’ler güvenliği yüksek oranlardadır, paranızı çektiğiniz sırada atm işlemi onayladı ama parayı vermedi diyorsanız panik yapmadan şu adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak saatinizi kontrol edin ve bir süre atm yanında bekleyin yeni işlem ekranı geldiyse ve sizden sonrakiler işlemlerini yaparken o sırada internet şubenizden hesaplarınızı kontrol edin. Veya kartı tekrar kartınız ile daha önce çektiğiniz tutarın hesabınızdan düşüp düşmediğini kontrol edin. Eğer hesabınızda para duruyorsa bir hata olmuştur ve onaylanan işlem tutarı atm parayı vermediği için tekrar hesaba yatmıştır.
 • Eğer hesabınızda gözükmüyorsa hemen müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirin, sorununuzu kısaca açıklayın. Bankamatik Para vermedi dediğinizde sizi en kısa şekilde bilgilendireceklerdir ve yapmanız gerekenleri sıralayacaktır. Bankalara göre değişiklik gösteren cevaplar şu şekildedir.
  • Bankanızın en yakın şubesine giderek vezne yetkililerine durumu bildirin,
  • Sorun yaşadığınız ATM adresini, Olayın yaşandığı tarih ve saati bilgilendirin.
   • Bu bilgiler sonrasında gün sonunda atm kontrol edilir ve fazla bulunan para sizin veya sizinle aynı sorunları yaşayan kişilerin şikayetleri ile karşılaştırılır. Olayın yaşandığı saatteki kamera kayıtları izlenir ve Atm para vermediği müşterileri incelenir.
    Çözüm sonrasında ilgili tutar müşterinin heabına yatırılır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir