istanbul masöz olipsbet betadonis giriş

Bakan Süleyman Soylu, Mülkiye Müfettişlerini Kabul Etti

Bakan Süleyman Soylu, Mülkiye Müfettişlerini Kabul Etti

Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Mülkiye Müfettişlerini Kabul Etti

Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Mülkiye Müfettişleri Artan İş Yükünü Büyük Bir Fedakarlıkla Omuzladı

Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, FETÖ ile mücadele kapsamında mülkiye müfettişi sayısında yarı yarıya azalış olmasına rağmen teftiş kurulunun 2020 yılını 3 bin 983 rapor ile tamamladığını söyledi. Sn. Soylu, “Giderek artan bir iş yükü, büyük bir fedakarlıkla omuzlandı” diye konuştu.

Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, göreve yeni atanan 21 mülkiye müfettişini makamında kabul etti. Yeni atanan müfettişlere hayırlı olsun dileklerini ileten Sn. Soylu, devlet millet hizmetinde yeni bir yolculuğa çıktıklarını ifade etti. Sn Süleyman Soylu, 2015 yılı başında 196 mülkiye müfettişi varken bu sayının FETÖ ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde 103’e indiğini, yarı yarıya azaldığını belirtti.

Sn. Süleyman Soylu son 3 yılda toplam 74 mülkiye müfettişi ataması yaptıklarını, bu atamayla ise 21 kişilik grubun göreve başlayacağını söyledi. Bakanmız Sn. Soylu bu önemli değişime rağmen 2015 yılında 1.464 rapor üreten teftiş kurulunun, 2020 yılında 3 bin 983 rapor ile tamamladığını söyleyerek “Dolayısıyla giderek artan bir iş yükünün büyük bir fedakarlıkla omuzlandı” dedi.

Sn. Süleyman Soylu sözlerini şu şekilde sürdürdü: ”Hem Türkiye, hem de dünya eskisi gibi değil. Sorumluluklar daha fazla, riskler daha fazla ama buna karşın Türkiye’nin kapasitesi de, gücü de daha fazla. Her şeyden önce Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ortaya koyduğu stratejik aklı daha fazla. İnşallah sizler de bu çerçeve içinde, bugüne kadar devlet hizmetinde edindiğiniz bilgi ve tecrübeyi, kabiliyetlerinizi inşallah bu tablo içinde çok farklı bir noktaya taşımış olacaksınız. Ben bu vesileyle, her birinize başarılar diliyorum. Bizim çok güzel bir duamız vardır: Allah utandırmasın, deriz. İşin özü de bana göre budur. Sorumluluklarımızda başarısız olmamak, milletimize ve Cenab-ı Hakk’ın huzurunda mahçup olmamak, bu işin özüdür. Ben sizlerin muvaffak olacağına, Aziz Milletimizin ve Cenab-ı Hakk’ın huzurunda yüzünüzün ak olacağına inanıyorum” dedi.

Kaynak:https://www.icisleri.gov.tr/bakanimiz-sn-suleyman-soylu-mulkiye-mufettislerini-kabul-etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir