istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Bakan Akar, “İHA’ların Yuvasında” Konuştu: “Bu Yılın Başından İtibaren Etkisiz Hâle Getirilen Terörist Sayısı 2 Bin 631 Oldu”

Bakan Akar, “İHA’ların Yuvasında” Konuştu: “Bu Yılın Başından İtibaren Etkisiz Hâle Getirilen Terörist Sayısı 2 Bin 631 Oldu”

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, “İHA’ların Yuvasında” Konuştu: “Bu Yılın Başından İtibaren Etkisiz Hâle Getirilen Terörist Sayısı 2 Bin 631 Oldu”

 

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile 14’üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığına gitti.

Üs Komutanı’ndan faaliyetlere ilişkin brifing alan, talimatlar veren Bakan Akar daha sonra TSK Komuta Kademesi ile komutanlık bahçesine fidan dikti. Tören alanına geçen Bakan Akar beraberindeki komutanlarla Sancak Teslim Töreni’ne katıldı.

Sancağın yerini almasının ardından başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Birliğin tarihçesi ile Birlik Komutanı’nın biyografisinin okunması sonrasında Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar sancağı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına Üs Komutanı’na teslim etti.

Sancak Sicil Defteri’ni imzaladıktan sonra birliğe hitap eden Bakan Akar, “Sancak bizim millî ve manevi değerlerimizin, vatan ve millet sevgimizin, birlik ve beraberliğimizin, hür ve bağımsız yaşama azmimizin sembolüdür. Şeref timsali sancağımızı her ne pahasına olursa olsun korumak ve yüceltmek birinci vazifemizdir.” diye konuştu.

Hassas bir dönemden geçildiğini, belirsizlik, risk, tehdit ve uluslararası istikrarsızlığın her geçen gün arttığını belirten Bakan Akar, “Ülkemiz ve bölgemiz stratejik konumu nedeniyle gelişmelerden yakından etkilenmekte olup Sayın Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde özne hâline gelen, etki ve ilgi alanı genişleyen Türkiye, gereken her türlü tedbiri almaktadır.” ifadesini kullandı.

Mehmetçiğin 84 milyonun güvenliğini sağlamak, ülkesinin hak ve menfaatlerini korumak için ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışı içinde karada, denizde ve havada kendisine verilen tüm görevleri şimdiye kadar başarıyla yerine getirdiğini, bundan sonra da getirmeye devam edeceğini ifade eden Bakan Akar, “Türk Silahlı Kuvvetleri, Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı ve etkin operasyonlarını gerçekleştiriyor.” dedi.

Bakan Akar, Mehmetçiğin bir taraftan hudut güvenliği ve terörle mücadele diğer taraftan da denizde ve havadaki görevlerini kararlılıkla, başarıyla yerine getirdiğini belirterek şunları söyledi:

“Terörle mücadele operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda devam ediyor. 24 Temmuz 2015’ten itibaren yurt içi, Irak ve Suriye’nin kuzeyinde 33 bin 112 terörist etkisiz hâle getirildi. Bu yılın başından itibaren ise etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 2 bin 631 oldu. Biz bu faaliyetleri yaparken tüm komşularımızın hakkına, hukukuna, sınırlarına saygılıyız. Diğer taraftan da ülkemizin, milletimizin, vatandaşlarımızın ve hudutlarımızın korunması için ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız. Bizim tek hedefimiz teröristlerdir. Geldiğimiz noktada terör örgütündeki çöküşü görüyoruz. Yaptığımız çalışmalarımızdaki dikkatimizi ve hassasiyetimizi kaybetmeyeceğiz. Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde.

Sizler uçaklarımızın, komandolarımızın gözü olacaksınız. Sonuçta en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar mücadelemiz devam edecek. ”

MİLLETİNİN EMRİNDE, GÖREVİNİN BAŞINDA

14’üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığının önemine de değinen Bakan Akar, “Yüksek teknoloji ürünü silah sistemleri ile İHA ve SİHA’larımızla Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Bahar Kalkanı ve Pençe harekâtlarının başarıyla icra edilmesine büyük katkı sağladınız. Üstün gayret ve başarılarınızdan dolayı Komutanlığın tüm mensuplarını tebrik ediyorum.” dedi.

Türkiye’nin tarihi, değerleri, coğrafyası ve ordusuyla büyük ve güçlü bir ülke olduğunu dile getiren Bakan Akar, “Türk Silahlı Kuvvetleri binlerce yıllık şanlı tarihimizden süzülüp gelen millî, manevi ve mesleki değerleriyle, milletimizin sevgisi, güveni, duasından aldığı ilhamla aklın ve bilimin ışığında, Anayasa çerçevesinde ve yasalar doğrultusunda, Sayın Cumhurbaşkanımızın, sıralı amir ve komutanların emir ve komutasında, milletinin emrinde, görevinin başındadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” ifadelerini kullandı.

Bakan Akar, kazanılan başarılarda en önemli paya sahip şehitlere rahmet, gazilere şifa dileklerini ileterek sözlerini tamamladı.

kaynak:https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/14122021-64186

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir